ZİRVEYE ÇIKARAN PROJE!

ZİRVEYE ÇIKARAN PROJE!
Bu içerik 0 kez okundu.

Niksar Oryantiring 1. Kademe yarışları ile başlayan faaliyetler Ulugöl’de organize edilen kamp ile devam etti.

Bütçesi küçük ama etkisi büyük olan projesi  ile Ordu’da oryantiring’i en üst seviyelere taşımak için çeşitli organizasyonlar ve yarışlar planlanıyor.

2012 yılından itibaren Ordu’da aktif  yapılan bu spor, son yıllarda çok önemli başarılara imza atılması ile yükselmeye devam ediyor.

Her yıl Türkiye dereceleri yapan ve kademe yarışlarında önemli başarılar gösteren  sporcuların arasından milli sporcuların da çıktığı belirtilirken, Neden Olmasın denilerek, dünya şampiyonu sporcular ve takımların Ordu'dan çıkmasının yolu açıldı.

Penpe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi, okul takımı olarak Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen, 1000 sporcunun geldiği ve iki  gün süren 1. Kademe Oryantiring yarışlarına katıldı.

"Adımızdan söz ettirmek istiyoruz"

Proje Koordinatörü Onur Torun, şunları kaydetti; "3-4 Kasım  Ulugöl Oryantiring kampını gerçekleştirdik. Bu kampa okulumuz Penpe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesinin koordinasyonu ve sporcuları ile  Ordu Oryantiring GSK, Rusumat 4 GSK, Oryantiring Ordusu GSK, MNC Oryantiring Kulübü,İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Sporcuları ve 4 Milli Takım Sporcusu olmak üzere 70 sporcu  katıldı. Kamp için okul olarak 2 Kasım akşamında Ulugöl’de bulunarak hazırlıklara başladık. 3 Kasım tarihinde ilk yarışımızı uzun mesafe olarak  yaptık. Bu yarış sonunda bir doğa harikası olan Ulugöl iskelesinde ödül törenimizi gerçekleştirdik. Yarışmaya katılan tüm sporcu, antrenör ve davetlilere projeye özel olarak yaptırılan tişört ve şapkalarımızı hediye ettik. Ardından dereceye giren sporcularımıza yarışmaya özel olarak yaptırılan madalyalarımızı takdim ettik. Katkı sunan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketi verilmesi ile birinci gün faaliyetimiz son buldu" dedi.

Haber merkezi

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!