"YENİ ORDUSPOR KÜME DÜŞERSE, ŞEHİR KÜME DÜŞER"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç, Ordu futbolunda tüm takımların sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, özellikle Yeni Orduspor konusunda herkesin kibirlerini ve hırslarını bir kenara bırakması gerektiğini söyledi.

 

Kulüplerin üst yapıya önem verirken, aynı oranda altyapıya da önem vermesi gerektiğini söyleyen Kılıç, kimsenin o benim takımım, bu benim takımım deme hakkı olmadığını dile getirdi.

"Kimsenin babasının takımı değil"

Hep birlikte Yeni Orduspor'un ayakta tutulması gerektiğini savunan Kılıç, şunları kaydetti; "Yeni Orduspor sürecinde özellikle son birkaç gündür hızlı gelişmeler oluyor. Maalesef takımın kapatılma noktasına geldiği söyleniyor. Futbolculara gidin artık biz sizinle çalışmayacağız dedikleri sizinle anlaşmaları feshediyoruz karşılıklı feshe gelin dedikleri bir ortam var. Burada Yeni Orduspor takımı şehrimizin tek profesyonel takımı, Altınordu'da şuan profesyonel bir takım yok. Çok ciddi bir şekilde şehrimizin profesyonel takımı, bu şehrin ileri gelenleri tarafından ele alınıp nasıl yardımcı olabilir demeleri gerekiyor. Herkes hırslarını ve kibirlerini bir tarafa bırakmalılar. Futbol adına gelsinler hep beraber ortak kararla bir çalışma yapalım. Hep birlikte bu konuda şehrin profesyonel takımını ayakta tutmak için gayret edelim. Burada mesele onunu takımı bana ne bunun takımı sana ne gibi algılardan ziyade, şehrimizin bir profesyonel takımı var. Bunun gerekirse şuan 2. Amatör’de olan Orduspor’la birleşme sürecide organize edilmek suretiyle tekrardan ele alınmalı ve tekrardan Orduspor’un o gücünü 50 yıllık tarihini, seyirci gücüne şehrin 3. Ligdeki profesyonel takımıyla bütünleştirerek, yolumuza gitmeliyiz. Daha değişik hedefler koymalıyız. Bir an önce PTT Lige, Süper Lige nasıl çıkarız, bunu düşünmeliyiz. Ocu bucu dememeliyiz, eğer dersek şehir bunları affetmez. Şehre karşı herkesin bir sorumluğu var. Sorumluluğu olduğu yerde insanlar sıkı dursunlar sorumsuzca davranışlar yarın herkese zarar verir. Lütfen herkes olduğu sorumlulukta hareket etsinler. Bu benim takımım veya bu onun takımıydı bana ne diye bir şey yok, bu takım kimsenin babasının takımı değil. Bu şehrin takımı, orada şehrin kocaman bir seyircisi var, yine yapılacak kocaman bir stadı var. Lütfen yazık etmeyelim, bu takımımıza ve şehrimize."

"Birleşme olmalı"

Orduspor ile birleşmenin önemli olduğuna değinen Kılıç; "Orduspor takımımız 50 yıllık süreç içerisinde gelmiş olduğu noktası belli. Onlarda birleşme sürecinin daha iyi takip edip, nasıl birleşebilirler o süreci iyi takip etsinler. Birleşmek için bence gayret etsinler. Bir profesyonel takım Orduspor’a yakışır. Orduspor’un seyircileri de bunu bekliyor. Lütfen o süreci sıkı bir şekilde takip edelim." dedi.

"Fatsa, bir futbol şehridir"

Fatsa şehrinin her yükü kaldırabileceğini söyleyen Başkan Kılıç; "Fatsa takımı kocaman bir şehrin takımı. Fatsa şehri futbolla anılan bir şehir aslında. Çözümlenemeyecek de bir durumu yok. Çok büyük bir meblağa ihtiyaçları yok. Tabi  ekonomik olarak Türkiye’de de bir sıkıntı var ama Fatsa için bu sorun kaldırılabilir bir seviyede diye düşünüyorum. Fatsa ilçesine buradan sesleniyorum:  ‘Lütfen takımınıza sahip çıkın, bu takımı ele aleme teslim etmeyin'. Çünkü biz bu takımı el alemden almadık. Bu takımı siz bir yere getirdiniz. Siz bir yere taşıyın ve o yerde durun. Dün nasıl sahip çıktıysanız, bugünde o şekilde sahip çıkın. Bunlar kolay kazanımlar değil. Çünkü bu liglere kolay çıkılmıyor. Fatsa şehri lige çıkacağım diye uzun yıllar çok uğraştı. Şimdi bu kazanmış oldukları durumu kolayca heba etmesinler. Herkes ellerinden geldiği kadar 3 kuruş 5 kuruş imkanları el verdiği kadar yardımcı olsunlar. Kocaman şehir bu takıma yazık etmesin." diye konuştu.

"Endişeliyiz"

Kılıç, Ünye 1957 Spor ile ilgili de şu açıklamalarda bulundu; "Ordu futbolunda sıkıntılı bir sürecin içerisindeyiz. BAL Ligi'ndeki takımlarımızdan Ünye 1957 Spor'un durumu da ortada. Onlar da sıkıntılı bir süreçten geçiyor. İnşallah onlarda bu ligi istedikleri yerde tamamlar ama biz endişeliyiz. Ünye takımının da ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Orada şimdi gazeteci bir arkadaşımız başkan oldu. Onlarda sürecin çok zor olduğunu belirtiyorlar. Transferlerini nasıl yapacaklar, nasıl olacak oda bir muamma"

"İşin ehline danışın"

Altınordu Belediyespor'un daha kendi yapısını bile oluşturamadığını aktaran Kılıç; "Aslında en büyük problem şuanda Altınordu Belediyespor'da. Yapısın tam oluşturamadı ve hiç plan ve programını açıklamadığı durumda gözüküyor. Altınordu takımımın nasıl yönetildiğini, kimler tarafından nasıl alt yapısının ve üst yapısının organize edileceği muamma olan bir yapı var. Tabi biz bunları görüyoruz. Ne olacak, nasıl olacak iki tane takımımız var. Ekonomik güçlükleri ciddiye almasınlar, ekonomide bir yere kadar gerçekten iyi yönetebilirseniz ekonomide düzelebilir. Bir takım 3 milyona şampiyon olurken, 1,5 milyona iyi bir yönetimle de şampiyon olunabilir.  İşleri iyi takip etmeyle alakalı, insanlar çok büyütüyorlar bazı şeyleri. Çok fazla da bilgi kirliliği var. Herkesten akıl alma yerine gerçekten bilgili insanlardan akıl almaları gerekiyor. Örneğin; böbreğimiz ağrıdığında kalp doktoruna gitmiyoruz. Bu işin ehli olan insanlar var onlardan akıl almak lazım. Yoksa her önümüze gelenle konuşursa kafamız karışır. Sonuçta bu işi yapabilecek, bu işi organize edebilecek insanlar var." dedi.

"Demekle olmuyor"

Altyapıya sözle değil, icraatla bir şeyler yapmak gerektiğini belirten Kılıç; "Burada alt yapılarını ciddi bir bütçe ayırmalılar ellerinden geldiği kadarıyla mesela ben bu sene bal ligi takımı olarak 500 bin harcayacaksam A takımıma, Alt yapıma da 200 lirada harcayacağım. Bunun gibi meseleyi ciddi ele aldıklarını, insanların nezdinde de göstermeleri gerekir. Herkes böyle alt yapı çok önemlidir der ama icraata gelince kimsenin 1 kuruş vermediği bir ortam oluşur. ben çok samimiyim bu konuda diyenler bile alt yapıya bir kuruş harcamazlar. Hep üst yapıya, önce üst yapıyı halledelim de artarsa veririz dedikleri yıllardır bir ortam var futbolda maalesef." şeklinde konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ