Ünye Futbol akademisi dur durak bilmiyor

Ünye Futbol akademisi dur durak bilmiyor
Bu içerik 0 kez okundu.

Futbol alt yapı eğitiminde sıra dışı çalışmalarıyla 5 yaşından 15 yaşına kadar hem erkek hem de kız çocuklarını futbola kazandıran Ünye Futbol Akademisi 5 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü Atatürk Mahallesindeki Arena Halı Saha’nın yıkılacak olması nedeniyle bundan sonra Yüceler Mahallesinde kurulu bulunan Murat Sözkesen Halı Saha Spor Tesislerinde hizmet vermeye devam edecek.

 

Ünye'de futbol alt yapı eğitiminde nitelikli ve özgün çalışmalarıyla dikkatleri çeken ve futbol eğitimine yeni bir soluk getiren Ünye Futbol Akademisi 5 yıllık deneyimini bundan sonra Yüceler Mahallesinde kurulu bulunan Murat Sözkesen Halı Saha Spor Tesislerinde sürdürecek.

5 yıldır futbol alt yapı eğitimi çalışmalarında önemli bir açığı kapatan ve birçok futbolcu yetiştiren Ünye Futbol Akademisi, başta Ünye Gücü Futbol Kulübü olmak üzere diğer kulüplere değişik yaş gruplarında oyuncu yetiştiriyor.

Beşiktaş’a kaleci vererek bir ilki başardılar

Ünye Futbol Akademisi, Ünye’de alt yapı kulüplerine oyuncu yetiştirmenin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen kulüplerine de sporcu kaynağı sağlama noktasında bir hayli iddialı. 3 yılı aşkın süredir futbol okulunda kalecilik eğitimi verdiği Tuğra Yeşilyurt’u Süper Lig ekibi Beşiktaş’ın alt yapısına veren Ünye Futbol Akademisi bu anlamda da bir ilki başarmış oldu.

Sözkesen Tesisleri mükemmel bir tesis

Ünye Futbol Akademisi Koordinatörü Muhammet Kışla, Galatasaray ve Milli Takımımızın bir dönem formasını giyen gurur kaynağımız Murat Sözkesen’e ait tesislerinde futbol için son derece mükemmel bir tesis olduğunu ifade ederken tesislerin biri açık diğerinin kapalı olmak üzere iki sahadan oluşmasının sporcular için çok daha nitelikli çalışmalar yapmalarına olanak sağlayacağını söyledi. Kışla açıklamasında; “5 Yıldır çalışmalarımızı sürdürdüğümüz Atatürk Mahallesindeki Arena Halı Saha Spor Tesisleri'nin önümüzdeki günlerde yıkılacak olması nedeniyle bu hafta sonu itibariyle antrenmanlarımızı bundan sonra Murat Sözkesen Halı Saha Spor Tesislerinde sürdüreceğiz. Ünye Yüceler Mahallesi Doğa Koleji yanındaki Murat Sözkesen Halı Saha Spor Tesisleri 40 x 60 açık ve 25 x 45 kapalı olmak üzere iki halı sahadan oluşmaktadır. Hem açık hem de kapalı sahalardan yararlanacak olan sporcularımız daha kaliteli ve daha nitelikli çalışma yapma fırsatı bulacaklar. Özellikle 40 x 60 ölçülerindeki açık halı saha bölgemizde eşsiz bir tesis olup çocukların güvenli bir şekilde spor yapmalarına son derece uygundur. Futbol okulumuza devam eden ve yeni kayıt döneminde aramıza katılacak olan sporcularımızı antrenman alanına servisle taşımaya devam edeceğiz” dedi.

“Deneyimli 3 antrenörümüzle "Hareket Eğitimi Temelli Futbol Alt Yapı Eğitimi" nde farkımızı hissettirmeye devam edeceğiz” diyen antrenör Muhammet Kışla, futbol alt yapı eğitiminde 5 yılı geride bıraktıklarını, bu süre içerisinde birçok oyuncu yetiştirdiklerini ifade ederken Beşiktaş alt yapısına Tuğra Yeşilyurt gibi bir yeteneği kazandırmaktan da mutluluk ve gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Yeni kayıt dönemi de başladı

Murat Sözkesen Halı Saha Tesislerinde hafta sonu çalışmalarına başlayan Ünye Futbol Akademisi bu arada Eylül ayının gelmesi ile birlikte 2019-2020 sezonu için 5-15 yaş arası kız ve erkek sporcu kayıtlarına da başladı. Futbol okuluna çocuğunu kayıt yaptırmak isteyen aileler 0 533 375 52 75 numaralı telefondan bilgi alabilecek ve kayıt başvurusu yapabilecekler.

Kayıtlı sporculara indirim

Ünye Sınav Koleji ile de işbirliği yapan Ünye Futbol Akademisi kayıtlı sporcularına özel indirim imkanları da sunuyor. Ünye Futbol Akademisi’ne kayıtlı sporcular Sınav Koleji okullarında öğrenimlerine devam etmek isterlerse %20’lere varan özel indirimlerden yararlanabiliyorlar.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!