ORDU AMATÖRÜ TEK YÜREK OLDU!

ORDU AMATÖRÜ TEK YÜREK OLDU!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan adayı Zafer Öztürk, Ordu amatöründe yer alan tüm kulüpleri kahvaltıda buluşturdu. Kulüplerin sorunlarını dinleyen Öztürk, artık amatörde sorun olmayacağını belirterek, kulüplerin ve sporcuların rahat edeceği bir dönem yaşayacaklarını dile getirdi.

Zafer Öztürk'e amatör kulüplerden dev destek

Altınordu’da bir restoranda Ordu amatörünün tüm temsilcileriyle bir araya gelen Zafer Öztürk, gerçekleştirecekleri projelerle Ordu amatörünün refah içerisinde olacağını ifade etti.

"Sorunları çözeceğiz"

Öztürk, gerçekleştirilen kahvaltıda tüm kulüplerin görüşlerini belirttiğini aktararak; "ASKF seçimleri öncesinde üyelerimizle kahvaltıda bir araya geldik. Kulüplerimiz sorunlarını, dertlerini anlattı. Çözüm önerilerimizi açıkladık. Kulüp üyelerimizle birbirimizi gördük, sohbet ettik, kaynaştık" dedi.

"Seçime hazırız"

Seçimin Kasım ayına uzatılmasının kendilerini üzdüğünü aktaran Öztürk; "Kahvaltı yaptığımız günde ASKF seçiminin Kasım ayına ertelendiğini öğrendik. İç İşleri Bakanlığı'nın talimatıyla seçimler ertelendi. Bu bizi üzdü. İki aday için de seçimin ertelenmesi sıkıntılı. Çünkü bu 3-4 ay daha çalışmamız anlamına geliyor. Ama ASKF yönetimi isterse dernekler müdürlüğünden izin alıp Ağustos ayı içerisinde de seçimi yapabilir. Biz seçimin bir an önce  yapılmasından yanayız. Tek liste olan illerde seçimin yapılmasına izin verilebilir ama çift liste olan yerlerde seçim Kasım ayına ertelendi. Biz her şeye rağmen seçim çalışmalarına devam ediyoruz" diye konuştu.

Hem amatör futbol takımları için hem de salon sporları ve bireysel sporcular için projeler ürettiklerini kaydeden Öztürk, maç kahvaltısı, nakdi yardım gibi birçok destekleri olacağını söyledi.

"Deplasman masraflarına yardım edeceğiz"

Öztürk, katılım gösteren herkese teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı; "Amatör futbol kulüplerinden lige katılım ücreti almayacağız. Ayrıca amatör kümede sözleşme yapan teknik sorumluların sözleşme bedellerini ASKF olarak seçildiğimiz biz ödeyeceğiz. Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa proje yapıp spor kulüplerini rahatlatarak istihdama katkı sunacağız. Ordu Üniversitesi ile iş birliği yapıp sağlık merkezi oluşturacağız. Karşıyaka Spor Tesisleri'nde sporcu sağlık merkezi ve aile ortamlı bir kafe açacağız. Deplasman takımlarına maç kahvaltısı organize edeceğiz. Ferdi branşlarda ödül sistemi oluşturacağız. Kulüplerin deplasman masraflarına yardımcı olacağız."

Ordu Hayat/Tevfik Kul-Yılmaz Ülgü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı