"NE YAPTIYSAK TERSLİKLERLE KARŞILAŞTIK"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Orduspor'un şerefli geçmişi ile geleceğini birleştirmek için çok uğraştığını ve futbolun siyasetten uzak, ranttan uzak  olmasını söylerken çok değişik anlaşılmaz şeyler olduğunu belirtti.

Güçlerin birleşmesi için Barcelona'yla bile görüştüklerini söyleyen Güler:

 

Güler, gazetecilerle yaptığı basın toplantısında Orduspor'un birleşme konusu, Yeni Orduspor'un yeni yönetimi, birleşme konusundaki terslikler, stadyumun durumu ve Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ile ilgili birçok soruya yanıt verdi.

"Barcelona ve 4 büyüklerle görüştüm"

Kulüplerin birleşmesi ve tek takım olması için çok çalıştıklarının altını çizen Başkan Güler; "Orduspor'un şerefli geçmişi ile geleceğini birleştirmek için çok uğraştım. Geldiğim andan itibaren de hepsi birleşsin istedim. Bununla ilgili akademisyenlerle, uzmanlar ile ve aynı zamanda futbol federasyon başkanıyla, kulüp başkanlarıyla, futbol federasyon başkanı benim arkadaşım çok büyük bir avantajımız var. Trabzon, Beşiktaş, Galatasaray'la, Fenerbahçe ile bunların hepsiyle görüşme yapıyorum. İstedik ki güçler birleşsin Ordu'da şunun takımı ayrı bunun takımı ayrı olmasın tek Orduspor olsun, tek takım olsun. Güçler birleşsin diye bununla ilgili hatta önemli hocalarla görüştük. Barcelona'yla bile görüştük, ne kadar akademik ne kadar ciddi ne kadar bilimsel çalıştığımızı anlatıyorum. Fakat ne yaptıysak ters bir şeyler çıkmaya başladı. Bu enteresan bir şey. Biz futbolun siyasetten uzak, ranttan uzak  olmasını söylerken çok değişik anlaşılmaz şeyler oluyor. Biz kulüpler birleşsin istedik, adaylar gösterdik. Ben senelerin yöneticisiyim, çok önemli projeler yürüttük. Ne zaman biz güzel bir şey yapıyoruz, tek bir takım olsun derken taraftarların değerlerini görüyoruz. Bir takım düşünün 5 yılda 6 basamak birden düştü, olacak bir şey değil. İsteseniz yapamazsınız, bir takım hem de anlı şanlı bir takım 'Mor Menekşeler'." dedi.

"Benden habersiz bir şey olmaması lazım"

Kendisine söylenmeden numara çekilmeye çalışıldığını söyleyen Güler, şu açıklamalarda bulundu; "Kara Ali diye bir kahraman vardır, bunu bilenler bilir Kara Ali Ataoğlu hepimizin rol modeli. Beşiktaş'ın nasıl Baba Hakkı'sı varsa bizimde Kara Ali Ağabeyimiz vardı. Kara Ali 19 Eylül 1967'de takımı fındıklardan, tenekelerden fındık toplanarak kurdu. Ve Üstün'ler, Yener'ler, Burak'la, Güven'ler sayesinde takım UEFA'ya çıktı. Ben böyle bir takım tekrar çıksın isterim. Ben bu Ordu'nun abisiyim hiçbir şey peşinde değilim. Benden habersiz bir şey olmaması lazım. Bana soruluyor gibi yapıp, numara çekilmemesi lazım. Böyle bir numara olmaz, delikanlı gibi çıkılacak. Spor delikanlı işidir, spor erdem, ahlak işidir. Ben böyle bir ortamda Orduspor'un tek takımı olmalı, güç birliğine varılmalı dedim."

"Onlara saygı borçluyuz"

Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçen bedensel Engelli Basketbol Takımına güvenin sonsuz olduğunu aktaran Başkan Güler; "Ampute Milli Takımını sahada görünce ağladım. Vücudunun bir kısmı yok ama mangal gibi yürekleri var delikanlı adamlar, bir mücadele ediyorlardı, o mücadele samimiyeti ve o delikanlılık görülmeye değer. Atatürk'ün bir sözü var, 'Ben sporcunun ahlaklısını, çeviğini ve zekisini severim' diye aslanlar gibiydiler. Onlardan hiç teklif gelmediği halde ben Bedensel Engelli Basketbol Takımına talip oldum. Çünkü onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Böyle bir takımın başarılı olmasını isterim. Samimi olan, delikanlı olan herkese ben açığım, ben bu şehrin abisiyim, ben bu şehre seçilerek geldim ve her şeyimi bıraktım. Burada bir kuruşa da el sürmüyorum. Değişen hiçbir şey yok Ordu güçlü, Ordu'nun çok şerefli bir mazisi var, sporcuları var aslanlar gibi çıkarlar. Engelli takımla görüşüyorum, onlar benim çok sevgili kardeşlerim, onlara saygı borçluyuz, sevgi zaten vazifemiz" diye konuştu.

"Stadın her şeyi tartışmalı!"

Stadyum konusuna da değinen Güler; "Maalesef yeri kadar her şeyi tartışmalı bir yer ama bununda bitmesi için uğraşıyoruz bakan beyle görüştüm. Bu seneye yetişecek mi bilmiyorum ama gayret ediyoruz. Her şeye kaynak oluşturmaya çalışıyoruz. Yani bu Ordu başka yere muhtaç olmadan kendi gelirlerini artırabilir, Ordu'nun kaynakları zengin. Ordu'da ben üretimi ve üretmeyi teşvik ediyorum bununla ilgili çalışma yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Güler, son olarak Yeni Orduspor'da yeni seçilen yönetime olumlu yaklaştığını dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!