"LİGLERİN OYNATILMASINI DOĞRU BULUYORUZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

TFF 3.Lig 1.Grup ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Olgun Alp, "Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir’in 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü özel bir TV kanalında yaptığı açıklamada “futbol maçlarının oynanamama ihtimalini düşünmüyoruz” açıklamasını doğru buluyoruz" dedi.

'TFF tarafından daha önceden yapılan açıklamalarda Türkiye’de futbol liglerinin Haziran ayında başlayacağı söylenmiş ve bu söylem kulüp olarak bizi memnun etmişti. Sonrasında çıkan spekülasyonlar bazı takımları olduğu gibi bizi de tedirgin etmişti' diyen Alp; "Çünkü, biz liglerin kaldığı yerden devam ederek, müsabakaların oynanması taraftarıyız. Biz TFF Başkanı Nihat Özdemir’in “müsabakalar masada değil, sahada kazanılır “ görüşüne sonuna kadar inanan bir kulübüz. İşte tam da bu doğrultuda TFF Başkanı Nihat Özdemir’in ligdeki kalan maçların mutlaka oynanacak olduğuna dair yaptığı açıklamalar bizleri memnun etmiştir. Yapılan bu açıklamalar 52 Orduspor FK’müzün görüşlerinin haklılığını ve TFF tarafından da kabul gördüğünü ispatlamıştır. Biz bu anlamada “önce sağlık” diyerek tüm hazırlıklarımızı ve çalışmalarımızı son ana kadar sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

"Hazırlıklarımıza devam edeceğiz"

'Liglerin başlama tarihi henüz netlik kazanmadığı gibi üzerinde konuşulan birçok senaryo var' diyen Alp, sözlerine şöyle devam etti; "Bilindiği üzere, liglerin başlama tarihi için açıklanan tarih 12 Haziran 2020 ve alt ligler için ise 18 Temmuz 2020’ idi. TFF Başkanının da beyan ettiği gibi bu tarihler üst liglerde daha ileri, bizim bulunduğumuz 2. Ve 3. Liglerde de da geri çekileceği vurgulanmıştır. Liglerin başlayacağı hangi tarih olursa olsun, bizim öncelikli amacımız liglerin kaldığı yerden devam ederek maçların oynanmasıydı. Bu sebepten dolayı biz hazırlıklarımıza liglerin başlamasına dek aynı duyarlılık ve kararlılıkla devam edeceğiz. Daha öncede spor kamuoyuna verdiğimiz beyanatlarda da belirttiğimiz gibi, 52 Orduspor FK olarak TFF’nin yayınlamış olduğu “Futbola Dönüş Protokolü” nün içeriğine uygun olarak, tedbirlerimizi alarak çalışmalarımıza başladığımız şu günlerde Covid-19 pandemisi mücadelesinde tıbbi maske, eldiven, dezenfektan malzemeleriyle birlikte, tesislerimizin de tamamen dezenfekte edilmesinde bizlere destek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Belediyesi ve Fatsa Belediyesi'nin Başkan ve yetkililerine teşekkür ederiz.

"Ara verip, tekrar toplanacağız"
Bu pandemi sürecinde, video konferans yoluyla Teknik Heyet ve Futbolcularımızla Covid-19 ile ilgili toplantılar yaparak onları bilinçlendiren ve ayrıca göndermiş olduğu sağlık malzemelerinden dolayı Sağlık Kurulumuzun Başkanı Prof. Dr. Çağatay Öztürk’e teşekkür ederiz. 52 Orduspor olarak bilindiği gibi 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü dezenfektasyonu sağlanmış tesislerimizi dışarıya kapatarak uzun bir aradan sonra çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Hazırlık çalışmalarımız başlamadan önce anlaşma yaptığımız özel bir hastanede futbolcularımız, teknik heyet, yöneticilerimiz ve kulüp çalışanlarımızın tamamı Covid-19 testine tabi tutulmuştu. Yapılan sağlık kontrollerinden sonra tüm sonuçların negatif olduğu raporlanmıştır. Tüm bu kontrollerin ve testlerin gerçekleştirilmesinde büyük emekleri olan ve özellikle sağlığa önem veren bir kulüp olarak, bizim bulunduğumuz alt liglerdeki hiçbir kulüpte, üst liglerdeki kulüplerin de çoğunda olmayan, sağlık kurulumuzda görev yapan yönetim kurulu üyemiz Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatih Bostacı’ya da emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.Bu doğrultuda planlı ve düzenli olarak devam eden hazırlık çalışmalarımız Teknik Direktörümüz Sinan Bayraktar ve yardımcı antrenörlerimizin nezaretinde 21 Mayıs 2020 Perşembe Gününe kadar devam edeceğiz TFF’nin yayınlamış olduğu Futbola Dönüş Protokolü içeriğine uygun olarak tüm sağlık önlemlerimizi alarak çalışmalarımıza “Sağlık Her Şeyden Önemlidir” ilkesiyle devam edeceğiz. TFF tarafından 3. Liglerin ne zaman ve ne şekilde başlayacağı tarih belli olana kadar çalışmalarımıza kısa bir süre ara vereceğiz. Müsabakaların oynanma tarihi kesinleştiği zamanda da takımımızı tesislerimizde tekrar toplayacağız."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!