"LİGLERİN OYNANMASI YERİNDE BİR KARAR"

Bu içerik 0 kez okundu.

TFF 3.Lig 1.Grup'ta ligde kalma mücadelesi veren 52 Orduspor Futbol Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun liglerin 18 Temmuz'da kaldığı yerden devam edeceği kararını adil bir karar olarak görürken, Basın Sözcüsü Olgun Alp, "Kalan müsabakaların tamamlanması yerinde bir karar oldu" dedi.

52 Orduspor, karardan memnun

3.Lig'de antrenmanlara en erken başlayan takım olan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün istediği oldu ve müsabakalarının kaldığı yerden devam edeceği açıklandı.

Federasyon, 2. ve 3.Ligler kulüpler birliğinin liglerin oynanmamasını istemesine karşın ligin daha önce belirtildiği gibi 18 Temmuz'da başlayacağını açıkladı.

Mor Beyaz Yeşilli ekip, Mayıs ayında 10 gün, ardından verilen izinden sonra ise 20 günden bu yana hazırlıklarını sürdürürken, ligin en hazır takımı haline geldi.

"Adil bir karar oldu"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği kararı değerlendiren Alp, şunları kaydetti; "TFF Yönetim Kurulu’nun 25 Haziran 2020’ de gerçekleştirdiği toplantıda Covid-19 salgını nedeniyle TFF 2. Lig ve 3. Lig müsabakalarının tamamlanması konusunda yaptığı değerlendirme sonucunda, daha önce açıkladığı gibi bu iki liglerin 18 Temmuz 2020’ den itibaren oynatılması kararını vermiştir.
Biz 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak beklediğimiz ve istediğimiz bu sonucun çıkmasından dolayı memnun olduğumuzu dile getiriyoruz. TFF Yönetim Kurulunun almış olduğu 2. Ve 3. Lig’in kalan müsabakalarının tamamlanması konusunda ki kararını çok yerinde bulduk. Adil bir karar oldu."

"Hazır olacağız"

Oyunculara hafta sonu izin verip ardından koronavirüs testinden geçirildikten sonra antrenmanlara yeniden start verileceğini aktaran Olgun Alp; "TFF 2. Ve 3. Liglerim tekrar başlayacağı tarih olan 18 Temmuz 2020’ e kadar biz hazırlıklarımızı devam ettireceğiz. Ancak bu akşam yapacağımız antrenman sonrasında takımımıza hafta sonu izni verip 29 Haziran 2020 Pazartesi günü Covid-19 testinden geçmeleri için tesislerimizde toplayacağız. TFF’nin futbola dönüş öneri protokolüne uygun olarak Covid-19 testini üçüncü kez uygulamış olacağız. Pandemi sürecini halen devam etmekte olduğunu düşünerek, sağlıkla ilgili tüm tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Çıkan test sonuçlarına göre de 30 Haziran 2020 Salı günü kendi tesislerimizde kaldığımız yerden antrenmanlarımıza 18 Temmuz 2020 tarihinde tekrar başlayacak olan müsabakalara kadar devam edeceğiz. 18 Temmuz 2020’de Silivirispor müsabakası öncesinde de tüm takım olarak dördüncü kez Covid-19 testinden geçip, deplasman maçımıza hazır olacağız. Tüm spor kamuoyunun bilgisine sunarız" dedi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı