istanbul escort

KARAGÖL'ÜN HEDEFİ 2020 TOKYO!

KARAGÖL'ÜN HEDEFİ 2020 TOKYO!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ülkesini daha önce 3 kez Paralimpik Oyunları'nda temsil etme başarısı gösteren Cevat Karagöl, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılmak için düzenlenen kota yarışlarından birinden alınacak kotayla Paralimpik Oyunları'na katılabileceğini söyledi.

 

5-7 Ocak tarihleri arasında Mersin'de gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Türkiye  Şampiyonası 50 metre serbest tabanca kategorisinde başarılı olan Cevat Karagöl, gözünü 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na çevirdi.

Mersin'deki organizasyonda 50 metre serbest tabanca kategorisinde 542 atarak bu rekorun yeni sahibi olan Karagöl, 2005 yılında Türkiye rekorunu kırdığını söyledi.

Türkiye'ye bundan önce çok sayıda madalya getiren Karagöl, 'Türkiye'yi Tokyo'da yapılacak olan Paralimpik Oyunları'nda temsil etmek istiyorum' dedi.  

"Serüven devam ediyor"

Bundan önce pek çok madalya aldığına değinen Karagöl, şunları kaydetti; "Bu serüvene 2002 yılında başladım. İlk olarak 2005 yılında Avrupa'da takım branşında madalya aldık. 2005, 2007, 2013 yıllarındaki Avrupa Şampiyonalarından madalyasız dönmedik. 2014 yılında Dünya şampiyonu ve dünya 3'ncüsü olduk. 2008'de Çin'de, 2012'de Londra'da, 2016'da da Rio'da ülkemizi temsil ettik. Hedefim 4. kez ülkemi Tokyo Oyunlarında temsil etmek. Birçok uluslararası yarışmalarda da çeşitli dereceler aldım. Şuanda serüvenimize devam ediyoruz."

"Gençlerin yetişmesini istiyorum"

Karagöl; "Ordu'da engelli branşında atıcılığı başlatmıştık. Orada güzel işler devam ediyor. Çağla Atakal, tüfek branşında Dünya 2'ncisi oldu. Engellilerin yanı sıra sağlamlara da atıcılığı öğretmek için ortaokul ve lisedeki gençlerimize bu atıcılık branşından ileride sporcu yetişsin diye antrenmanlar vermeye başladık. Bunun sonunda Ordu ilinde yarışmalar düzenleniyor. Bu yarışmalarda belli bir derecede atanlar, Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanıyor. Bu sene üstüne koyarak daha güzel işler başarmak istiyoruz. Ordu'da gençlerimiz tam anlamıyla atıcılık branşıyla tanışsın ve bu sporumuz Ordu'da gelişsin istiyoruz." diye konuştu.

 "Güzel işler yaptık"

'2002 yılında Ordu'da bu spora engelliler adına başladığımızda spor kulübü başkanlığını yürüttüm' diyen Karagöl, şunları kaydetti; "Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımızın kaptanlığını yaptım. Çok güzel işler yaptık. Takımımız Türkiye 3'ncüsü oldu, Avrupa'ya gitti, Avrupa'da final oynadı. Bununla paralel olarak atıcılık branşı Türkiye'de başlayınca kulübümüze yazılan bir yazıyla birlikte bizim de başlamamızı istediler. O yıllar itibariyle biz bunun çalışmasına da başladık. Birçok arkadaşımızı engelli branşında Türkiye Şampiyonalarına taşıdık. Orada 3 tane Milli sporcu elde ettik. Bu 2'si hala devam ediyor ve güzel başarılara imza atıyor."

Ordu Hayat/Ahmet Bayrak-Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!