Fatsa , Pazartesi'yi bekliyor

Fatsa , Pazartesi'yi bekliyor
Bu içerik 0 kez okundu.

TFF 3.Lig temsilcisi Fatsa Belediyespor'da merakla beklenen mahkeme kararı 17 Haziran 2019 Pazartesi gününe ertelendi.

 

Fatsa Belediyespor’un geleceği için çok önemli olan bugünde mahkeme gün attı ve kararın Pazartesi günü açıklanacağı bildirildi.

Kapanma riskinin de olduğu söylenen Sarı Lacivertli ekipte Pazartesi gününe kadar bir başkan adayı çıkmaması durumunda tarihi kulüp kapanacak.

Fatsa Belediyespor’da yeni bir başkan adayı ve yönetimin ortaya çıkması için Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar'ın görüşme halinde olduğu belirtildi.

"Keşke dememek için"

Fatsa Belediyespor Kulüp Avukatı Hasan Ceceloğlu ise süreçle ilgili şunları kaydetti; "Bilindiği üzere kulübümüz 4 aya yakın bir süredir Fatsa Sulh Hukuk Mahkemesi’nin vermiş olduğu karar neticesinde kayyım tarafından yönetilmektedir. Gerek maddi gerekse idari açıdan zor günler geçiren kulübümüz haciz baskısı yaşaması yanında transfer yasağı alma, ligden düşürülme ve kapanma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Kaybedecek zaman kalmamıştır. Çok kısa bir süreçte kulübümüz kapatılacaktır. Bu durumun sadece bir kulübün kapanması olarak yorumlanması doğru olmayacaktır. Mesele sadece bir futbol takımı değildir, memleket meselesidir. Yüklenmiş olduğumuz vazife dışında buradan sizlere memleketini seven birer Fatsalı olarak sesleniyoruz; İl ve ilçemizin Siyasileri, İdarecileri, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, Büyük Fatsa Belediye Spor Taraftarı ve değerli hemşerilerimiz vakit birlik olma ve Fatsa’ya sahip çıkma vaktidir. Bu kulübün kapanması veya düşürülmesinin memleketimiz için kabul edilmez bir leke ve ağır bir yük olacağı açıktır. Başarıları ile bizleri gururlandıran, bizleri sokaklara döken ve ilçemizin bir değeri olan Kulübümüzün ve Fatsa’ nın hayatta kalması adına artık birlikte hareket etmek gerekmektedir. Tüm çatışma ve menfaat hesapları bir kenara bırakılarak takıma ve ilçemize sahip çıkılmalıdır. “Neden kulüp bu hale geldi ?” diyerek birilerini suçlamak ve bu tavırla hareket ederek bu meseleye sırt çevirmek şu an için bizi çözüme kavuşturacak bir yol değildir. Bu süreçte takımı yıpratacak veyahut havada kalacak sözler değil somut adımlar atılmalıdır. Zira daha önce yerine getirilmemiş sözler sebebi ile de takımımız yara almıştır. Değerli Fatsalılar ne yazık ki kapanma tehlikesine karşı zamanla yarışıyoruz ve ivedi olarak çözüm için birlik olmalıyız. Belirttiğimiz gibi yarın keşke dememek için, ilçemizin ve kulübümüzün menfaatleri adına memleketini seven birer Fatsalı olarak herkesi göreve davet ediyoruz."

Ordu Hayat/ Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor