FATSA BELEDİYESPOR ÇÖZÜM ARIYOR

FATSA BELEDİYESPOR ÇÖZÜM ARIYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Fatsa Belediyespor'da kayyum süreci devam  ederken, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "Bir an önce kulübümüzü kayyumdan alıp, yeni yönetimi oluşturup, takımımızı sezona hazır bir hale getirmemiz gerekiyor." dedi.

 

TFF 3.Lig'de diğer takımlar transferlere başlarken, henüz yönetimi kuramayan Fatsa Belediyespor'da bekleyiş sürüyor.

"Sahip çıkmak istiyoruz"

Bir an önce içinde bulunulan durumdan kurtulmaları gerektiğini savunan Başkan Kibar; "Şehrimizin marka değerinin üst düzeyde olduğu bir spor kulübümüz olan Fatsa Belediyesporumuz var. Fatsa'nın bu değerine mutlaka hep beraber sahip çıkmak istiyoruz. Takımın adında Fatsa'nın olması, bizler açısından çok önemli bir değerdir. Bir taraftan da belediyeyle bir bağı olmasa bile Belediyespor adını taşıyor olması bizlerin sorumluluğunu bir kat daha artırıyor. Spor kulübümüzün geçtiği ekonomik süreç, oldukça yorucu ve yıpratıcı. 3. kez kayyum yönetimine kaldık. Bir an önce kulübümüzü kayyumdan alıp, yeni yönetimi oluşturup, takımımızı sezona hazır bir hale getirmemiz gerekiyor. Bu kadar taraftar kitlesi ve futbol sevgisi olan bir şehirde kulübümüzün arzu edilen futbol zevkini sahaya yansıtması bizlerin en önemli asli görevlerimizin başında gelir. Kulübümüz, ekonomik anlamda bir çıkmazda. Fatsa adına hep beraber el ele verip, bu durumu aşmamız gerekiyor." dedi.

"Birlikteliği sağlamamız lazım"

Fatsa Belediyespor'a gerekli kaynakların sağlanmasıyla alakalı görüşmelere devam ettiğini söyleyen Kibar; "Kamuoyunda bilgi kirliliği var. Fatsa Belediyespor başkanlığı için bizimle görüşen olmadı. Bizlerin kulübümüzü Fatsa'nın dışında  almak isteyen, 3.Lig'de profesyonel olarak yönetmek isteyen birçok firmayla görüşmeler yaptık. Fakat biz istiyoruz ki, kulübün başkanı Fatsalı olsun ve Fatsa'dan yönetilsin. Bu değerimize hep birlikte sahip çıkalım. Kulübümüze gerekli kaynakların sağlanmasıyla alakalı, Ankara'da görüşmeler yapacağız. Ondan sonra Fatsa'da el ele vereceğiz. Esnaflarımız daha önce kapısı çalındığında Fatsa Belediyespor için üzerine düşeni ikiletmeden yaptığını görüyoruz. Fatsa ve Fatsa Belediyespor hepimizin. O yüzden bu birlikteliği tabanda sağlamamız gerekiyor. Bunu da halka yaymamız lazım." diye konuştu.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKEM FACİASI!
HAKEM FACİASI!
"SIRA PLAY-OFF FİNALİNDE"