ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!

ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Enver Yılmaz döneminde Durugöl’de yapımına başlanan Yeni Ordu Stadyumu’nun çevre düzenlemesi ve koltuk döşeme işleri dururken, 1 yıldan bu yana stada tek tuğla konulmaması dikkatlerden kaçmadı.

Yeni Ordu Stadı beklemede…

 

Orduspor taraftarları ve amatör kulüpler tarafından yapılmasına karşı çıkılmasına karşın Durugöl Mahallesi’ne eski amatör tesislerin olduğu yere yapılan Yeni Ordu Stadyumu’nda bekleyiş sürüyor.

Maçlar yine 19 Eylül’de…

Orduspor’un amatöre düşmesinin ardından ortaya çıkan Yeni Orduspor’un oynaması için yapılan yeni stadın tamamlanamaması sonrasında Mor Beyaz Siyahlı ekibin 2019-2020 sezonu müsabakalarını da 19 Eylül Stadyumu’nda oynayacağı kaydedildi.

Millet Bahçesi de yapılamadı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Enver Yılmaz’ın daha önce yeni stadın yapılmasıyla 19 Eylül Stadyumu’nun ‘Millet Bahçesi’ olacağını açıklamasına karşın yeni stadın bitmemesinden ötürü yarım asrı aşkın süredir Ordu futboluna hizmet eden 19 Eylül’de maçlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Yaklaşık 2 yıldan bu yana açılacağı gün beklenen Yeni Ordu Stadı’nda çalışmalar dururken, çevre düzenlemesi, koltuk döşeme ve diğer işler için ihale yapılması bekleniyor.

Tribün, çatı ve dış cephe kaplamaları bitirilen ve alttan ısıtma sistemi ile sulama, kumlama, drenaj ve havalandırma gibi çalışmaları tamamlanan stadın son olarak çim serme işlemi yapıldıktan sonra ihale yapılmadığı için işler yarıda kaldı. Ancak Başkan Hilmi Güler, yeri dahil tartışmalı olan stadın bitmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Otel kalsın, stat bitsin!

20 bin kişilik seyirci kapasiteli yeni stadın Türkiye'de içerisinde otel bulunan ilk stat olacağı bilgisini verilmişti. Taraftarlar ise ‘otel kalsın biz stadı istiyoruz’ yorumlarını yaptılar.

Kapasite 20 bin kişilik

Görsellik ve kullanılabilirlik açısından Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olacak olan Yeni Ordu Stadı, bitirilmesi halinde 20 bin seyirci kapasiteli olacak. Yeni stat, Ordu’nun gelmiş geçmiş en büyük kapasiteli stadı olacak.

Stadın teknik özellikleri şu şekilde: “Doğal çim sahası 105x68 metre ebatlarında sulu sistem ve alttan ısıtmalı olacak statta, 4 sporcu soyunma odası, soyunma odalarından da ulaşılabilen her soyunma odası için ayrı ortalama 150 metrekarelik ısınma salonları, bay-bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping kontrol odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthanelerin yanı sıra 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA, FIFA, federasyon ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan çalışma salonu, televizyon-radyo canlı yayın odaları ve panoramik stüdyo bulunacak.”

"Bitmesi için uğraşıyoruz"

Stadyum hakkındaki görüşlerini aldığımız Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler; "Yeni Ordu Stadyumu, yeri kadar her şeyi tartışmalı bir yer. Bitmesi için uğraşıyoruz. Bakan beyle görüştüm. Bu sezona yetişeceğini düşünmüyorum. Ama bir an öne bitirmek için gayret ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!