'AYDIN YILDIRIM GELİŞİM SEMİNERİ' YAPILDI

'AYDIN YILDIRIM GELİŞİM SEMİNERİ' YAPILDI
Bu içerik 0 kez okundu.

Her yıl 3 kez yapılacak olan futbol antrenör gelişim seminerlerinin ilki dün Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Seminere 'Aydın Yıldırım 1. Sürekli Antrenör Gelişim Semineri' adı verilirken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konulara geçildi.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, TÜFAD Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç, ve antrenörlerin katıldığı seminerde Kardioloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Fatih Karakaş 'Sporcularda Kalp Sağlığının Önemi, Kötü Alışkanlıklardan Korunma' konularında bilgilendirmelerde bulundu. Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erdal Arı, Antrenman Biliminde Temel Motorik Özellikler konusu ile Maç ve Performans Analizini anlattı.

Son olarak TÜFAD Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır ve UEFA A profesyonel kaleci antrenörü Hüsnü Karakoyun, Çocuk ve Gençlerde toplu, topsuz koordinasyon çalışmaları ve Kuvvet geliştirici egzersizler, Terebant, Pliometrik Antrenman Örneklerini gösterdi.

"Bu seminere katılmak şart"

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, yılda 3 kez gelişim semineri yapılacağını hatırlatarak; "Daha önce yılda bir kez gelişim semineri yapıyorduk. Artık gelişim seminerini yılda 3 kez yapacağız. Bundan sonraki yapacağımız seminerlerde antrenörlerimiz 15 puan alması lazım. Çalışmak isteyen arkadaşların bu seminerlere katılması şart. Tek bir seminere bile katılmazsa çalışma izni alamıyor. Seminere çok kıymetli hocamız Aydın Yıldırım'ın adını verdik. Hocamızın bir çoğumuzda emeği vardır. Yönetim kurulu kararımızla seminerimizin adı 'Aydın Yıldırım 1. Sürekli Antrenör Gelişim Semineri'. Tüm hocalarımıza kolay gelsin" dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!