Amatör Spor Haftası başladı

Amatör Spor Haftası başladı
Bu içerik 0 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen "Amatör Spor Haftası" Ordu'da renkli görüntülerle başladı.

 

Amatör Spor Haftası adından Ordu'da da sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spora yeni başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla düzenleniyor.

Bir hafta boyunca düzenlenen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılmasını özelikle de çocukların spora başlamalarını sağlamak en önemli hedefler arasında gösterildi. Altınordu, Fatsa ,Perşembe ve Ünye İlçelerinde faaliyetler devam ediyor.

Amatör Spor Haftası’ programında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; “Spor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız başta olmak üzere toplumun her ferdinin hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi, zararlı alışkanlıklardan ve art niyetli insanlardan uzaklaşarak sağlığını ve geleceğini garanti altına alabileceği bir araçtır. Sporun toplum içerisinde birleştirici bir gücü olduğunu da göz ardı etmemeliyiz" dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!