"ALTYAPI İÇİN TESİS VE AKADEMİ LİGİ ŞART"

Bu içerik 0 kez okundu.

TFF 3.Lig 1.Grup ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün başarılı Teknik Direktörü Sinan Bayraktar, altyapıdan futbolcu çıkarılması için öncelikle Akademi Ligi'nin şart olduğunu dile getirdi.

Bayraktar, Akademi Ligi’nin önemine değindi

Ordu'da son dönemde altyapıdan futbolcu çıkamamasının bir diğer nedeninin de tesis eksikliği olduğuna değinen Bayraktar, "Ünye'de 4-5 tane, Fatsa'da 2-3 tane, Ordu'da en az 10 tane antrenman sahası olması lazım" dedi.

"Önce güven lazım"

Tecrübeli çalıştırıcı, altyapıdan oyuncu çıkarılabilmesi için kulüplerin hocaya güvenmesini gerektiğini aktararak; "Ordu aslında bir futbol şehri. Ünye'siyle, Fatsa'sı, Altınordu'su ve diğer ilçeleriyle Ordu'da futbol seviliyor. Geçmişte Orduspor Süper Lig'de, Ünyespor 2.Lig'de, Fatsa Belediyespor ise 3.Lig'de mücadele etmişti. Altyapı için Türkiye'de olduğu gibi Ordu'da da sabır yok. Hiçbir hocaya sabır yok. Türkiye genelinde de böyle. 20-30 yıl önce 5-10 tane saha varken, şuan Ordu'da saha yok. Ordu amatör futbolunda bir sahada 2-3 tane takım çalışıyordu. Bu sahada oyunculara antrenmanları nasıl yaptıracaksınız. Ordu'dan birçok futbolcu çıktı. Ama şuan yok. Gittiğimiz takımlarda da özellikle altyapıdan oyuncu oynatmamız istenmedi. Teknik adama bu konuda destek verilmeli. Teknik adama uzun vadede görev verirseniz, bu kez o altyapı oyuncularına önem verir. Önce hocaya güven ve destek vereceksiniz. Bu sıkıntı Türkiye'de sürüyor. Bu durumda keşmekeş devam eder" dedi.

"Tesis sorununu halletmeliyiz"

Bayraktar, Ordu genelindeki tesis sıkıntısına da değinerek; "Çok güzel statlar yapıyoruz ama tesisler yetersiz. Ünye'de 4-5 tane, Fatsa'da 2-3 tane, Ordu'da en az 10 tane antrenman sahası olması lazım. Bu sorunlar çözülmedikçe sıkıntılarımız da devam edecek. Önce tesis sorununu halletmeliyiz." diye konuştu.

"5 yıl boşa geçmiş"

52 Orduspor'un bugüne kadar Akademi Ligi'ne katılmış olması gerektiğinin altını çizen başarılı çalıştırıcı; "52 Orduspor, eski adıyla Yeni Orduspor, 5 senesini boşa geçirmiş. Akademi Ligi'ne bile katılmamışlar. Rahatlıkla katılabilirlerdi. Hoca da söylememiş. Oyuncu nereden nasıl çıkacak? Birçok noksanımız var. Güzel bir tesis yapılmış ama genç takım düşünülmemiş. Bugün Akademi Ligi'ne katılsak, bu oyuncuların kalacağı yer yok. İnşallah bu sorunları aşar ve yeniden Ordu futbolu için oyuncular çıkarırız" ifadelerini kullandı.

Bayraktar, son olarak 52 Orduspor Kulübü Başkanı Şükrü Bodur'un yıllarca Ordu futboluna ve Orduspor'a emek verdiğini hatırlatarak, Bodur'un Ordu futbolu için bir şans olduğunu dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor