ALTYAPI DEVRİMİ BAŞLIYOR!

ALTYAPI DEVRİMİ BAŞLIYOR!
Bu içerik 0 kez okundu.

TFF 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü, her ne kadar A takımda başarılar yakalayıp uzun vadede Süper Ligi hedeflese de, hedeflerden biri de altyapı. Mor Beyaz Yeşilli ekipte Başkan Şükrü Bodur, Akademi Ligi'ne katılacaklarını dile getirdi.

52 Orduspor'da hareketlilik sürüyor

Altyapı için tesis araştırmaları olduğunu aktaran Bodur, uzun vadede altyapıdan hem A takıma hem de Türk futboluna oyuncular yetiştirmek istediklerini ifade etti.

2020-2021 sezonunda Akademi Ligi'ne katılması beklenen 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde tek sorun altyapı için yeterli tesisin olmaması.

İyi bir altyapı kurmak isteyen Mor Beyaz Yeşilliler, kuracağı tesisle birlikte Akademi Ligi'nde Ordu'yu temsil edip, altyapısıyla ön plana çıkmak istiyor.

"Altyapı için yer bakıyoruz"

Başkan Bodur, altyapının olmazsa olmaz olduğunu belirterek; "Orduspor Kulübü kapandı. Onların borcunu ödeyip tekrar liglere katılması mümkün değil. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün başına geçtiğimizde sadece A takımı vardı. Altyapımızla ilgilenilmemiş ve kalmıştı. Altyapımızı önümüzdeki sezon için Akademi Ligi'ne hazırlıyoruz. Çok iyi projelerimiz var. Altyapı için yer bakıyoruz. UEFA'dan ve TFF'den alacağımız desteklerle altyapıyı kurup, Orduspor'un altyapısının olmasını istiyoruz. Orduspor gibi Anadolu kulüplerinin altyapısı olmadan büyümesi mümkün değil. Bütün hedefimiz altyapıdan çıkardığımız gençlerimizi hem takımımızda oynatmak hem daha üst liglerdeki takımlara transfer ederek kulübün para kazanması sağlamak hem de üst liglerde mücadele etmelerine ön ayak olmak. Bu çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

"Başarılı futbolcular yetiştireceğiz"

Altyapıda amaçlarının tesisleşmek olduğunun da altını çizen Bodur; "6 maçlık periyodu bitirip gelecek sezona hazırlanacağız. Ama bu arada da altyapı ve tesisleşmeye önem vereceğiz. Çünkü mevcut tesislerde altyapıyı kullanmamız mümkün değil. Tesisleşmeden sonra oradan çok iyi futbolcular yetişeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Sinan Bayraktar da altyapının gelişimi için Akademi Ligi'nin şart olduğuna dikkati çekerek, Ordu'da altyapıdan bundan önce oyuncular çıktığını bundan sonra da çıkabileceğini dile getirdi.

Bu sezon Ordu'da altyapı liglerine katılan ve başarılı mücadeleler çıkaran 52 Orduspor Futbol Kulübü, gelecek sezondan itibaren Akademi Ligi'ne katılmayı planlıyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı