Perşembe Meydanı
Coşkun Özbucak

Perşembe Meydanı

Bu içerik 2864 kez okundu.
Reklam

Perşembe’ye 2-3 aydır cenazeler dışında gitmemiştim. Yani ‘meydanın’ yapılmış şeklini görmemiştim. Geçen gün yine bir cenaze nedeniyle yeniden gittim. Bu kez ‘meydanın’ son durumunu gördüm.
Eski halinden tabiî ki daha güzel! Taş-beton zemin ve kenarlarda oturaklar. Ve yeni ışıklandırma! Lise yıllarından çok iyi bildiğim ve altında da oturma olanağı bulduğum çam ağacı yerinde duruyor. Ancak nedense ağaçlar betonlanmış. Ağaç bir metrekare bile olmayan bir toprak alana hapsedilmiş. Belki 3, belki beş yıl sonra ağaç kurumaya başlayacak. Çünkü köklerine su gitmesinin olanağı yok!
Meydan belki bayramlarda, etkinliklerde, mitinglerde kullanılacak ama yeşili eksik kalmış olarak gördüm. Eskiden çirkin bir beton meydandı, şimdi güzel bir beton meydan olmuş!
Başka nasıl yapılabilirdi? İş işten geçmiş, söylesek ne olacak ki…
Şimdi de yeni bir tartışma başlamış Perşembe’de. Gençlik Kulübü boşaltılacakmış. O bölgede de yeni düzenleme yapılacakmış! Perşembe ile ilgili düzenlemeler halkı memnun etmeli.
Yapılacaklar ‘güçler’ dengesine göre değil, gereksinimlere ve gerekliliğe göre yapılmalı.
******
Reklam panoları
Ordu Büyükşehir Belediyesi belki seçim yaklaşıyor diye reklam panoların çoğaltma gereği görmüş ama bu panolar birilerine de gelir kapısı olacak!
Perşembe’ye cenazeye giderken Anemon Otel’in önünde yeni yapılmış bir grup reklam panolarını gördüm. Hiç hoşuma gitmedi. Otelin önünde hiç de estetik değildi. Bu eleştiri Anemon Otel’in görünümünü kapattığı için değil. Keşke otel yıkılsa da alan halka açılsa, eskiden olduğu gibi. Ama oraya uygun olmamış. O bölgede koca koca duvarlar, ‘Ben buradayım’ diyor…
Perşembe’ye girdik. Meydanın karşısında İskele yanında koca koca başka pano grubu vardı. Denizi kapatmış. Gören herkesin ‘tepkisini’ dile getirdiğini sanıyorum. Yapanlar neyi düşünerek böyle bir ‘çirkinlik’ oluşturmuşlar anlaşılır değil!
Başka yerlerde var mı bilmiyorum. Bunlar benim gördüklerim. Belki böyle yerlere gereksinim var ama yeri iyi seçilmeli. Bir estetiği olmalı. Göreni rahatsız etmemesi için iyi düşünülmeli.
Kirazlimanı Mahallesi’nin asfalttan girişi ile Martı Apartmanı arasındaki duvarlar neden kullanılmıyor? Perşembe’de de böyle duvarlar var. Yani, gördüğüm yeni panoların yeri uygun değil…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!