Kimin işine yaradı?
Coşkun Özbucak

Kimin işine yaradı?

Bu içerik 1058 kez okundu.
Reklam

Elektrik kesintilerinin şoku atlatılmadan İstanbul’da baskınlar, ölümler gündemi altüst etti. Yeni tartışmalar, kuşkular ortalığı kapladı.
Çağlayan Adliyesi eylemi tartışmalı olduğu gibi, gerekçesi de rehin almaya yetmiyor! Ardından Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırı ve AKP ilçe binasına tek kişilik saldırı! Bunlar birbiri ile bağlantılı mı bilinmiyor ama neye hizmet ettiği ortada…
AKP’nin eridiği, Başkanlık sistemi hayalinin söndüğü, Yeni Türkiye taleplerinin yükseldiği bir aşamada yaşananlar düşündürücü… Eylemlerde ve sonuçlarında soru işaretleri dolu! Berkin Elvan eylemlerinin kitleselliği varken böyle eylemler kabul edilemez ancak operasyon sonucu yaşanan infazın da kabul edilir tarafı yok!
Seçim sürecine girildiğinde yapılan bu eylem, gergin ortamı oluşturduğu için AKP’ye yarar. Mağduru oynayıp, yeni Güvenlik Yasası öne çıkarılacak. Bu zamana kadar yaşananlar, Adliyedeki rehin eyleminin ölümlü biteceğini herkes tahmin ettiği gibi eylemciler de tahmin etmiştir. Yine Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırının başarısız olacağını eylem yapanlar da bilirlerdir ama yapıldı. Hele AKP Kartal ilçe binasına yapılan eylemde bayrakta Alevi işaretinin olması da kaosun büyümesine hizmet etmektedir.
Ancak devletin yapması gerekenlerin de yapılmamış olması eylemlerdeki kuşkuları daha fazla artırdı. Otopsi yapıldı mı belli değil. Savcının toprağa verilmesindeki aceleciliğinin anlamı nedir? Açıklamalarda Savcıda iki mi, beş mi kurşun çıktı belli değil. Farklı açıklamalar var. Savcının ölümüne neden olan kurşunlar kimlerin silahından çıktı belli değil! Eylemcilerin silahlarında kaç kurşun kalmış? Çünkü eylemcilerin kapıya yaklaşma olmasın diye ilk anda kapıya kurşun sıkıldığı açıklandı. Yetkililer, Savcının hastaneye yaralı olarak götürüldüğü söylenirken, hastane yetkilileri savcının geldiğinde ölü olduğunu belirtiyorlar. Çelişkili açıklamalar birbirine karıştı.
Adliye operasyonunun içerden silah seslerinin geldiğinde yapıldığı açıklandı. O zaman neden ayrıntılı rapor açıklanamıyor? Yani kuşkulu durum var ortada. Sorular havada uçuşuyor! Üzerine alıp yanıtlayan bulunamıyor! Yetkililer ‘ortaya’ konuşuyorlar. Bilindik yuvarlak açıklamalar.
Bu arada üniversitelerde, çeşitli illerde yapılan ‘operasyonlar’ kuşkuları büyütüyor; ülkedeki karanlığın zifiri karanlığa dönüşmeye aday oluşu gündeme geliyor.
Seçim süreci, zifiri karanlığa geçit vermeyip var olan karanlığı da dağıtmaya hizmet etmesi için uyanık olunmalı ve ‘karanlık güçlerin’ oyunu bozulmalıdır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!