Aman dikkat!
Coşkun Özbucak

Aman dikkat!

Bu içerik 1089 kez okundu.
Reklam

Ağrı’da neler oldu? Belki bu yazıyı okurken başka yerlerde de ‘bir şeyler’ olmuştur! (Umarım olmaz…) Uzun dönem ağlayan anne olmamıştı. Kaos ortamı yok olmuştu. Şimdi Ağrı’da ‘yapılmak istenen’ ne anlama geliyor? Durup dururken olan olay demek için biraz ‘saf’ olmak gerekiyor. Çözüm süreci devam ederken bunlar da nedir?
Çözüm sürecinin kolay olmadığını, iki taraftan da çatışmalı ortamdan nemalananların olabileceğini, bu nedenle yer yer çatışma ve ölümlerin yaşanabileceği olasılığı herkes tarafından biliniyordu. Silahların patlamadığı süreçten zarar görenler boş durmuyor!
Seçim sürecinin son aşaması yaklaştığında bozulan dengeden kim zararlı çıkacaksa çatışmalı ortamı geri getirme konusunda çaba harcayacağı bilinmeli.
Ağrı’da ölenler, yaralananlar oldu. (Olmasaydı keşke) Yapılması gereken olayı aydınlığa kavuşturmaktır. Birileri şu an, kaos ortam yeniden başlasa da nemalansak diye bakıyor. Sağduyu ile bu sevinci kursaklarında bırakmak zorundayız. Yıllardır yaşanan ölümler yetmedi mi?
Aman dikkat! Seçim sürecinde ‘yeni provokasyonlar’ olabilir deniyordu. Anketlerde seçimlerin sonuçları konusunda da ilginç açıklamalar geliyor. Seçim ‘gergin’ geçecek. Bu gerginliği büyütmek isteyenler de olacak. Ülkenin geleceği için projelerin tartışıldığı sürecin yaşatılması için hepimize (siyasiler, gazeteciler, yazarlar) sorumluluk düşüyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan sanki seçimde bir partinin ‘genel başkanı’ gibi dolaşıyor. AKP hariç diğer partilere ‘saldırıyor’. 400 milletvekili istiyor; olmadı, 330 olsun diyor. Yarın 276 bari olsun da diyebilir. Bir Cumhurbaşkanının bu açıklaması seçim sürecinin ‘ciddiyetini’ de ortaya koyuyor.
Seçim nedeniyle yaşanabilecek provokasyonlara dikkat! Yapılan provokasyonlarla amaçlarına ulaşanların yarın gerçekleri açıklamasının bir değeri olmuyor.  1980 ve 1990 sonrası yaşananlar hakkında, faili meçhullerle ilgili dün, bugün açıklamalar yapanlar oldu. Ancak o dönemlerde yaşananlarla oluşturulan algı değiştirilemiyor. Bu nedenle bugün yaşatılanlara da dikkat etmeliyiz.
‘Bayrak provokasyonları’ yaşandı bu ülkede. Sonra bayrağı yakanın da, yırtanın da kim olduğu anlaşıldı ama iş işten geçmişti. Çünkü toplumda düşmanlaştırmada başarılı oldular.
Bugün seçim sürecinde yaşanacaklara da dikkat etmek gerekiyor. Toplumda kaos hepimize zarar verir. Kaosu yaratanlara da… İyi ki, yaşananlarla ilgili fotoğraflar erken düştü gazete ve televizyonlara…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!