GÖRDÜKLERİM
Coşkun Özbucak

GÖRDÜKLERİM

Bu içerik 2805 kez okundu.
Reklam

Yaklaşık on gün içinde Boztepe’ye iki kez gittim. Tepeye yapılan otelin hızla tamamlandığını gördüm. Kişisel olarak Boztepe’ye otel yapımına karşıyım. Betonlaşma budur. Doğaya uygun yapılaşma dikkate alınmalı.
Otel hızla biterken birinci gidişimde önem vermediğim ‘beton’ ikinci gidişimde dikkat çekici hale gelmişti. Birinci gidişimde otelin dağ tarafında küçük bir ‘beton’ duvar gördüm. Önce bunun toprak altında kalarak kaymayı önlemeye yarayacağını düşündüm ama ikinci gidişimde gördüm ki, ‘beton’ duvar büyüdükçe büyümüş!
Biliyorum ki, Boztepe’de ‘beton’ duvar yasak! Taş duvar yapılması gerekiyor. Ancak böyle bir çalışma neden görülmüyor? Otel, alanını düzletmeye çalışıyor ama ‘beton’ duvarı yükselterek. Bu konuda yetkililer ne düşünür, ne yapar göreceğiz!
Boztepe Ordu için ayrıcalıklı bir yer. Hava kötü de olsa ‘ziyaretçileri’ eksik olmuyor. Halkın kullanım alanı daralırken betonlaşma da hızla devam ediyor. Damla damla büyüyen ‘beton’ yarın içinden çıkılmaz hal alacak.
Boztepe ‘imdaat!’ diyor, duyan var mı?
********
Yine gördüğüm ikinci ‘çirkin’ durum, Cumartesi Pazarı’ndaki Altınordu Belediyesi binasındaki yıkımdan kaynaklanan sıkıntıydı.
Kapalı pazaryeri ve otopark Altınordu Belediyesi’nin çeşitli birimlerinin toplandığı yer olarak yapılıyor. Bu planlama doğru ya da yanlış diye bir şey söylemiyorum ama inşaat çalışması halkı, özellikle de çalışanları bunaltmış. Makinelerin yıkım sesleri insanların beynine işliyor! Konuşmalar duyulmuyor bile…
İş saatinde böyle çalışma kabul edilemez. Cumartesi, pazar günleri, akşamları 17.00’den sonra bu işler yapılabilir. Ya da çalışma yerlerinin bir bölümünün başka yere taşınması sağlanabilir. Gürültünü dayanılacak gibi değil.
Çalışanlar belki ‘sessiz çığlık’ atıyorlar. Yöneticiler bu çığlığı duymayabilirler ama bir zahmet edip binaya gelirlerse kendileri de ‘isyan’ ederler.
İşi için gelen halk ve çalışanlar huzursuz…
*******
19 Eylül Ortaokulu’nun yanında sokağa ‘kitap ve oyuncak’ dolabı koyulmuş. Belediyenin bu uygulamasını alkışlamak gerekir. Belki ilgi zayıf gibi gözükebilir. Ancak yeni olana alışmak kolay değil.
Zamanla oraya oyuncak ve kitap bırakanlar da olacak, alan da. Sırrıpaşa Caddesi’ne yakışmış…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!