Altınordu Belediyesi!
Coşkun Özbucak

Altınordu Belediyesi!

Bu içerik 2844 kez okundu.
Reklam

Altınordu Belediye Başkanı Tekintaş 1. yıl değerlendirmesi yapmış. Gazetelerde okuduğuma göre beton yolu önemle vurgulamış. Yani 5 yılda 50 yılın inşası yapılacakmış!
İddialar gerçekleştirir ya da gerçekleştiremez diye bir şey söyleme olanağı yok. Gereken, yapacağım diye söylediklerini yapmadığı zaman değerlendirmektir. Bu nedenle beton yollardan çok, seçim öncesi söylenenleri anımsatmak istiyorum. Bu konuda çok yazdım ama yeterli olmamış demek ki…
Cadde otoparklardan söz edeceğim. Sayın Başkan seçim öncesi üzerinde durduğu ve eleştirdiği en önemli sorunlardan biri olan cadde otoparkları kaldıracağını söylemişti. Ancak el değiştirmeyle yetindi. Caddeleri işgal eden cadde otoparkların işletmecisinin kim olduğu önemli değil, önemli olan işgalin olup olmadığıdır.
Cadde otoparklar konusunda çok yazdım. İnatla da yazacağım. Verilen sözü unutturmamak gerekir. Siyaset ciddi iş. Söz verdin mi gerçekleştirmek gerekir. Otoparklar konusunda söylenenler unutuldu sanılmasın. Belediye, çalışmaları hakkında verdiği bilgilere bunu da eklemeli. Neden bu konuda iki söz söylenemiyor? Sanırım, söz edilmezse unutulur sanılıyor!
Evet, Altnordu Belediyesi 50 yılda yapılmayanı 5 yılda böyle yapacaksa işimiz kötü…
*******
Teleferik arızası!
Pazar günü Boztepe’ye çıkmak istedim. Teleferik çalışmıyordu. Cumartesi çalışıyordu. Akşama yakın yeniden çalışmaya başladı. Pazar günü ‘arıza’ çıktı m desem bilmiyorum. Ancak Boztepe keyfi yapmak isteyenler hüsrana uğradı… Gazetelere baktım bir açıklama da yoktu!
********
Ekonomi
Esnaf can çekişiyor. Hangi işkoluyla konuşsak kan ağlıyor. Ekonomi dibe vurdu. Yani bütünüyle bakıldığında esnafın gideri artıyor ama gelir azalıyor. Kira, vergi esnafın belini büküyor. Vergi, kira, BAĞKUR borcu olmayan esnaf yok. Hatta elektrik, su parasın bile geciktirerek, yapılan uyarılardan sonra ödeyenler de az değil!
Kriz yaşanıyor ama kimse dillendiremiyor. Dillendirme başladığında yönetenlerden ‘fırça’ yeniyor. Şu an seçim süreci olduğundan ekonomide bir zorunlu disiplin sağlanıyor. Ekonomideki bu baskı, seçimden sonra kopacak kıyametin habercisi. Sosyal devlet politikaları uygulanmadığında yoksullaşma ve açlık daha da büyüyecek.
Bu gerçeği gören partiler de ‘sosyal devlet’ projelerini içeren seçim bildirgeleri hazırlamış…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!