Uyuşturucu serbest!
Coşkun Özbucak

Uyuşturucu serbest!

Bu içerik 1048 kez okundu.
Reklam

Bir gazetede Perşembe’de uyuşturucu operasyonu haberi vardı. Bir kız çocuğunun mağduriyeti de haberin ana konusu idi. Haberin çıktığı gün Perşembe’deydim. Uyuşturucu ile ilgili neler duydum ve gördüm… Şaşırmadım desem yalan olur!

‘Bomzai’ kullanımı olağan bir uyuşturucu olmuş! Okul önleri ticaretin en yaygın bölgesi… Bunları konuşurken bir arkadaş işin ciddiyetini anlattı. Bir internet kafenin önünde duvardaki yazılar gösterdi. Görünce, hepimiz şaşkınlığımızı gizleyemedik. Duvarda bomzainin olağanlaştırıldığını gördük. Birkaç tane cümle vardı ama en ilginci ve dikkat çekici olan “Hadi maç yapalım mugo bonzaisine kaybeden paketi alıp gelsin” idi.

Yetkililer bu kadar önemli bir konuyla ilgilenmiyorlar! Öğrendiğime göre bu yazı bir süredir orada varmış. İlgilenmiyorlar diyorum çünkü, böyle bir yazının görülmeme şansı yok. Görüldüğü halde silinmiyor!

Bu yazıyı kim yazdı? Bulmak zor olmasa gerek… Yazı kalemle yazılmış. O bölgedeki gençlerin yazıları kontrol edilse ortaya çıkar! Ayrıca lakabı ‘mugo’ olan kim? Sorular çoğaltılabilir.

Ayrıca okul önündeki ‘ticaret’ okul yetkileri tarafından da bilinirdir ve Kaymakamlığa, polise bilgi vermişlerdir!

Çocukları, gençleri uyuşturucudan kurtarmak gerekiyor. Kurtarmak için de onlara ilgi göstermenin, sorunlarıyla ilgilenmenin önemi ortaya çıkıyor. Zorla ‘yola getirme’ doğru yöntem değil…

Yazının başlığını ‘Uyuşturucu serbest’ olarak seçmem, soruna yönelik ‘duyarsızlığı’ eleştirmeye yöneliktir. Duvara siyasi içerikli yazı yazan gençleri hemen bulan yetkililer nedense bonzaisine maç yapanları bulamıyor!

Perşembe avuç içi kadar bir yer. Eğer bonzaiyi pazarlayanlar bulunamıyorsa bu uyuşturucu pazarlayanların ustalığı değil, emniyetin başarısızlığıdır. Bu sorun yeni olsa (anlatılanlara göre yeni değil) önlem alma konusunda araştırma-inceleme yapılıyor diyeceğim. Ama ortada bir duvar yazısı varken işin köküne inememeyi anlamak zorlaşıyor.

Toplumsal çürüme gençlerden başlıyor. Bugün böyle bir sorun varsa, sorumlu bu ülkeyi yönettiğini söyleyenlerdir.

Seçime 4 gün kaldı. Toplumsal çürümenin büyümesini mi seyredeceğiz, yoksa 7 Haziran’da ‘dur’ mu diyeceğiz?

COŞKUN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!