‘Eski’ Gençlik Kulübü!
Coşkun Özbucak

‘Eski’ Gençlik Kulübü!

Bu içerik 2795 kez okundu.
Reklam

Perşembe’de İskele yanında dolgu alanı üzerinde (eski Belediye Binası) bulunan binada Gençlik Kulübü yıllardır hizmet gördü.  Kimi beğenirdi, kimi eleştirirdi ama Perşembe Spor Kulübü’ne gelir kapısı idi. Büyükşehir Belediyesi boşaltılmasını istedi ve Kulüp şehir içinde bir yere taşındı.

Hem Perşembe Belediyesi’ne hem de Gençlik Kulübü’ne hizmet veren bina boş olarak duruyor. Büyükşehir Belediyesi kıyı düzenlemesini ne zaman yapacak, boşalan bina ne olacak göreceğiz!

Ancak Perşembe’ye gittiğimde binayı gezdim. Bazı ‘dedikodular’ kulağıma geldi. Binanın deniz tarafından girişinin camı kırılmış. Binanın büyük bölümü camla kaplı olduğu için gündüz belki kullanan olmaz ama geceleri çeşitli amaç için kullanılabilir özellikte. Giriş kapısının camı da kırılmışken…

Daha önce Perşembe’de uyuşturucu tehlikesi üzerine yazmıştım. Uyuşturucu imal edenler ve pazarlayanlar üzerinde denetimler artırılırken ‘kullanıcıların’ da denetlenmesi gerekiyor. Tek başına çözüm olmasa da ‘uyuşturucuyu’ rahatlıkla kullanılacak yerler de ortadan kaldırılmalıdır. Şu an eski Perşembe Belediyesi-Gençlik Kulübü bu potansiyeli taşıyor.

Uyuşturucu pazarının okulların kapıları olduğu çeşitli gazete ve televizyon haberlerinden öğreniyoruz. Şimdi okullar tatil oldu. Uyuşturucu pazarlayanlar da tüketenler de yeni alanlar arayacaktır. Sorunun tehlikeli boyutlarda olduğunu herkes kabul ediyor. O zaman önlem konusunda duyarlık da yükseltilmeli, dikkatler sorun üzerinde yoğunlaştırılmalıdır.

Bu alanın ’kuytu bölge’ durumuna gelmesine dikkat çekmek istedim. Dediğim gibi, sorunun çözümü ‘kuytu alanların’ ortadan kaldırılmasıyla olacağına inanmıyorum ama zorlaştıracaktır.

Perşembe’de gençler için sosyal, kültürel çalışmalar olmadığı, ‘eğitim’ sorunu temel alınmadığı sürece bataklığı kurutamayız. Sivrisinekleri öldürmekle de sorun bitmiyor. Kökünü kazımak istiyorsak, bataklığı kurutmak zorundayız!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!