Yeniden dereyolu!
Coşkun Özbucak

Yeniden dereyolu!

Bu içerik 1061 kez okundu.
Reklam

Ballandırıp balladırıp gündem yapılan ve 140 yıllık hayal olarak sunulan dereyolu projesi için yeniden yazma gereği gördüm. Bir algı operasyonu yapıldı. Dereyolu (Karadeniz-Akdenz yolu) için ‘başarı’ öyküleri yazılıp çiziliyor!

Yapılan yolun aslında Karadeniz-Akdeniz yolu olmadığını yeniden vurgulayarak devam edeyim. Dereyolu için çalışmalar sürüyor. 1. etap denilen yer Ordu-Topçam arasını kapsıyor. Peki o zaman yetkililer  2., 3., 4. … etapların nereleri olduğunu ve buralarda çalışmaların ne zaman başlanacağını da belirtmeleri gerekiyor.

İddia ediyorum ki, Karadeniz-Akdeniz yolu projesi yok. Yıllar geçtikçe yeni yeni yapılacak yollarda Karadeniz- Akdeniz yolunun devamı olarak dillendirilecek. Bu konuda daha önce yazmıştım ama kanıtı yeniden paylaşmak istiyorum.  25 km.’lik yolun adı, Karadeniz- Akdeniz yolu değil, HES’lere ve barajlara ulaşma yolu. Kanıt, devletin (DSİ) kendi koyduğu tabela. Vali de olsa,  hükümet yetkilisi de olsa ne derse desin bu gerçeği değiştiremez. Önemli olan kanıttır, belgedir.

Yolun adı neyse aslını söylemek neden bu kadar zor ya da gerçeği saklamanın gereği nedir. Kaçak, halktan gizlenerek yapılan bir şeyler mi var da gerçekler söylenmiyor!

Bu konuda yetkililerin ‘söylediklerine’ değil, belgelere dikkat etmek gerekir. Yolun ucu bir biçimiyle Akdeniz’e gidiyor olması yolu Karadeniz- Akdeniz yolu yapmıyor. Akdeniz’e Ünye’den de, Bulancak ve Giresun’dan da gidiliyor! Önemli olan projenin varlığı…

Bu iddia da nereden çıktı diyenlere soruyorum; Bir bütün olarak Karadeniz-Akdeniz yolu projesi var mı? 1. etap dışında kalan yerler için ihale yapıldı mı? Çalışmalar ne durumda? Yapılan Dereyolu’nda bulunan DSİ tarafından koyulan bu tabela yalan mı söylüyor?

Bu sorulara verilen yanıtlar tatmin edici değilse Karadeniz- Akdeniz yolu projesi hayali…

DEREYOLU

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!