Şimdi ne olacak?
Coşkun Özbucak

Şimdi ne olacak?

Bu içerik 2794 kez okundu.
Reklam

Ortalık toz duman! Ölümler devam ediyor… Kullanılan dil, daha fazla ölümlere davetiye çıkarıyor… Bundan hepimiz zararlı çıkacağız.

Bir zamanlar ‘parti kapatmak tarihe karıştı’ diyenler yeniden ‘parti kapatmayı’ dillendiriyor. Tartışmalardan sonra HDP için kapatma soruşturması açılmış… Türkiye partiler mezarlığına çevrildi ama çözüm olmadı. Bu yeni hamle de çözüm olmaz ve Türkiye demokrasi tarihinde ‘kara leke’ olarak yerini alır.

Kapatma davasına bir de HDP milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması talebi gündem oldu. HDP’liler buna da yanıt verdiler ve kendileri ‘dokunulmazlıklarının kaldırılması için’ Meclise dilekçe veriyorlar.

Bülent Arınç, hoşuna gitmediği gazeteleri ‘teröre destek’ suçlaması ile hedef gösterebiliyor. Ancak, ‘lehte’ haber yapanlar makbul günümüzde!

Ortadoğu’da İran gerçeği var. ABD ve AB ülkeleriyle de ‘arayı düzeltti’, şimdi Ortadoğu dengeleri değişiyor. Bu nedenle Türkiye yeni, bir hamle yapıyor ama bu hamle ‘savaş’ çığlıklarıyla birlikte yapılıyor! Şu savaş ve ölüm sözcüklerini bir türlü yok edemiyoruz…

Bu yazı yazıldığı an Meclis daha toplanmamıştı. Orada neler olacak? ‘Yok etme’, ‘öteleme’ devam edecek mi? Halkın iradesine kim saygı gösterecek bakalım… Dört parti yeni seçime kadar, yani halkın mesajı değişene kadar bu karara saygı göstermek zorunda…

Hele bir anket yayımladı ki, halkın iradesi iyi okunmalı.     Halkın yüzde 75’i İŞİD’i tehdit olarak görüyor. Hatta AKP seçmeninin bile büyük çoğunluğu böyle düşüyor ama yöneticiler farklı uygulama içinde.

Bir de ‘Fuat Avni’ var! Kimdir bilinmiyor ama herkes kendine göre tahminler yapıyor. En yetkililerin bilebileceklerini de yazıyor… Yazdıklarının tümü gerçekleşti! Bu kişi falcı olsa bile bir iki yanılma payı olur! Yakında üst rütbeli biri öldürülecek diyor, fazla geçmeden öldürülüyor… Bir subayın arabası yolda bozuluyor ve öldürülüyor! Kuşkuların yoğunlaştığı bir ortam yaratılıyor…

‘Koalisyon görüşmeleri’nin olumlu biteceğine inanan yok’ Görüşenler bile inanmıyor… Herkes ‘masadan kaçmadık’ oyunu peşinde! Erken seçimde ‘ateş topunu’ birbirinin üzerine atmaya çalışacaklar.

Halk tedirgin! Çocuklarının ölmesini istemiyor… Aslında hiç kimsenin ölmesini istemiyorlar ama nedense birileri savaşı, öldürmeyi, ölmeyi oyun sanıyor!

Böyle bir ‘bilinmezlik’ sonunda ne olacak göreceğiz. Ölüm olmadan bir şeyler yapmayı ne zaman öğreneceğiz? Yani şimdi, yarın ne olacak?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!