Kentsel dönüşüm
Coşkun Özbucak

Kentsel dönüşüm

Bu içerik 2418 kez okundu.
Reklam

 Ordu Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ arasında kentsel dönüşüm konusunda protokol imzalanmış. ‘Dönüşüm alanı’ incelendiğinde sıcak tartışmaların gündemiyle karşı karşıya olduğumuz anlaşılıyor! Yakında Altınordu, Fatsa, Ünye ve Ulubey’de neler olacak bakalım!

Gazetelere yansıdığı kadarı ile yeni kazanç alanları ortaya çıkıyor. Neler tartışılacak? Altınordu’daki kentsel dönüşüm yerleri hakkında bilgi veriliyor ama diğer ilçeler konusunda bilgimiz yok! Altınordu’da en başta Durugöl’e stat yapma konusundaki ısrarı anlamış değilim. “Cahilliğime verin!” Şu an var olan stadın şehir içinde kalması ile Durugöl’e yapılmak istenenin arasında ne fark var. Durugöl şehir içi değil mi? Stadı çevre yollarından birine yakın ya da Gölköy yoluna yapılamaz mı? Yani Durugöl’e stat olmaz. Mahalle halkı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında bir sıkıntı yaşanacak gibi!

Herkesin gözü otogar arazisinde! Çok para verilmiş ama satılmamış. Bu sevindirici ama orası nasıl değerlendirilecek? Sayın Yılmaz yeşil alan sözü veriyor da… Yıkılan binalar ‘yeşil alanın’ etrafına yapılacak! Planı göreceğiz… Hele şehir merkezinde yapılmak istenen ‘kentsel dönüşüm’ çok tartışılacak. Şu an bile homurdanmalar başladı bile…

Merkezde yapılacak olan ‘kentsel dönüşüm’ Cumhuriyet Meydanı, Altınordu Belediyesi binası, Çarşamba Pazarı, PTT binası ile sınırlı kalsa da Altınordu için önemli yeşil alan olur. Hele otoparklar yer altına girerse…

Sayın Yılmaz projelerin halkın bilgisine sunulacağını söylüyor. Olumlu adım ama yapmaya karar verdikten sonra halkın bilgilendirilmesinin bir anlamı olmaz.  Bakalım her şey açık açık tartışılacak mı? Ancak burada kentsel dönüşümden kimler nasıl yararlı çıkacak tartışmıyoruz!

*****

Canlı bombalar!

         Ankara vahşeti tartışmalarında Başbakan Davutoğlu’nun “, Türkiye’de bulunan canlı bombaların isim listesi elimizde, ancak eylem yapılmadıkça tutuklayamıyoruz”  açıklaması ‘şok’ etkisi yaptı.

Yapılan açıklamadan sonra ‘canlı bombanın’ liste içinden çıkması hele Suruç katliamının canlı bombasının kardeşi olarak belirlenmesi dikkatleri Başbakan Davutoğlu’nun açıklamasına yöneltti.

Bilinen canlı bombalar takip ve denetim altında değil mi? Bunlar ellerini, kollarını sallayarak gezip ’bomba’ hazırlığı mı yapabiliyorlar?

Şaşırtıcı ve düşündürücü açıklama ve uygulama… Sonuçta canlı bombalar katliam yapıyor ve ÖNLENEMİYOR! Kim önleyecek?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!