Yorum sizin!
Coşkun Özbucak

Yorum sizin!

Bu içerik 3452 kez okundu.
Reklam

 Liderlerin konuşmaları çok önemli. Herkes yapılacak açıklamaları can kulağı ile dinler. Bir liderin ‘ağzından kaçan sözcüğü’ olamaz. Ne söylemişse ‘aklından geçen’ sözler olduğuna inanılır. Doğrusu da bu.

Türkiye siyasi tarihinde görülen kimi örnekleri son dönemde Davutoğlu’nda da görüyoruz. Başbakan Davutoğlu’nun kimi sözleri dikkat çekici. Bu konuşmaya herkes farklı anlamlar yükleyebilir. Karar vericide halk… Bakalım neler söylemiş Başbakan Davutoğlu:

Urfa’da gençlere yönelik istihdam ve girişimcilik projelerini anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Şimdi işiniz, maaşınız var, aşınız var. Ne kaldı? Eş kaldı eş. Biz bu toprakların insanlarının bereketlenmesini istiyoruz, çoğalmasını ama aynı zamanda iş güç sahibi olmasını da istiyoruz. Eş lazım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız” dedi.

Van’ın Tuşpa ilçesindeki mitingde yaptığı konuşmada ise, “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz toroslar dolaşacak. Biz buraları faili meçhullere bırakmayacağız. Hiç merak etmeyin seksenli doksanlı yıllara dönmeyeceğiz.” vurgusunu yaptı.

NTV’nin canlı yayınında soruları yanıtlarken “Türkiye’de bulunan canlı bombaların isim listesi elimizde, ancak eylem yapılmadıkça tutuklayamıyoruz” demişti.

Katıldığı bir başka televizyon programında da, “Şimdi, anketler geliyor… Öncesinde, beyanname sonrasında anket yaptık. Şimdi Ankara’da ki terör saldırısı sonrasında anket yaptık ve kamuoyunun nabzını tutuyoruz oylarımızda bir yükseliş trendi var.”  ifadesini kullandı.

HAK-İŞ Genel Kongresi’nde yaptığı konuşmada olay yaratan bir gafa imza attı: ‘Nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız’ dedi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa mitinginde tek başına iktidara gelmeleri durumunda vaat ettiği projelerini açıkladı. Davutoğlu, vaatlerini sıralarken 18 yıl önce temeli atılan 600 yataklı Harran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni 2016 yılı Ocak ayında hizmete açmayı vaat etti. Davutoğlu, “Söz verdiğimiz 600 yataklı Devlet Hastanesi’nin büyük bir kısmını tamamladık. Ocak ayında açacağız.” dedi.

Aynı hastanenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 24 Mayıs’ta açılışı yapılmıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise 7 Haziran seçimleri öncesi Şanlıurfa mitinginde aynı hastane için, “Hastanemizi hizmete açtık, nasıl iyi hizmet alıyor musunuz?” demişti. Hastane, hali hazırda kapalı durumda bulunduğu için sağlık hizmeti vermiyor.

Yorum sizin…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!