Ordu’da trafik!
Coşkun Özbucak

Ordu’da trafik!

Bu içerik 2438 kez okundu.
Reklam

Ordu’da her gün onlarca araç trafiğe dahil oluyor. Caddeler aynı ama araç sayısı sürekli artıyor. Buna çözüm üretmek için yapılan girişimler var. Eleştiriler de hazır!

TEDES uygulaması ile ‘hız’ sorunu bitti. (Hız limiti tartışılır, farklı öneriler olabilir)Trafik kuralına herkes uyacak. Cezalar çok geliyormuş! Kurala uyulsun, can ve mal güvenliği sağlansın… Trafik, isteyenin istediği gibi hareket etmesi değildir. TEDES’te eleştirilecek konu, ceza gelirlerinin bir bölümünün projeyi yapan şirkete gidiyor olması. Bunun dışında trafik kurallarına karşı çıkmak ‘kuralsızlığı’ savunmayı gerektiriyor!

Cadde otoparklar!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Süleyman Felek Caddesi’nin bir bölümünü trafiğe kapatacak. Gerekçe trafiği rahatlatmak! Hat yolunu iç caddeye taşıyacaklar…

Yerel seçim öncesi ve sonrası ‘cadde otoparkların’ 2015 başında sözleşmeleri yenilenmeyerek kaldırılacağı söylenmişti. Sözleşmeyi yenilemediler ama ORBEL’e devrederek cadde otoparklara devam ettiler. Şimdi caddelerdeki trafik sıkışıklığından söz ediyorlar! Verdikleri sözü tutup ‘cadde otoparklar’ kaldırılsa trafik büyük ölçüde rahatlayacak. Trafik sıkışlığı cadde otoparklara araçların park etmesi ve parktan ayrılışı sırasında oluyor. İsteyen Süleyman Felek Caddesi’nde iki dakika dursun gerçeği görecektir.

Yani, Süleyman Felek Caddesi’nin bir bölümünün trafiğe kapatılması çözüm olmayacak…

Divan!

İç çelişkiler bazen öyle durumlara gelir ki, ‘gözün üzerinde kaşın var’ denilerek tartışma yaratılır! Kent Konseyi’nde divan başkanı olan Rıdvan Yalçın MHP İl Başkanı tarafından eleştirilmiş. Karşılıklı suçlayıcı açıklamalar yapmışlar. Parti içi çelişki böyle oluyor demek ki…

Alevi toplantısı

Güvenç Abdal Derneği, il dışından gelenlerin de olduğu bir toplantıyı TESK Otel’de gerçekleştirdi. (Neden yeni yapılan Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde yapmadılar bilmiyorum.)

Toplantı 19-26 Aralık 1978 yılında gerçekleştirilen Kahramanmaraş katliamının yıldönümüne denk geldi. Toplantıyı açan başkan katliamdan söz etmemiş. Bunu eleştiren Alevi ise salon dışına atılmış. Nereden nereye?

Aleviler toplanıyor, yaşanan Alevi katliamı kınanmıyor, anmaya yönelik saygı duruşu da yapılmıyor hatta kınanmasını isteyen dışarı atlıyor…

Bu da yeni moda Alevi tutumu demek ki…

İş güvencesi

Eğitim Bir Sen Ordu İl Başkanı İsmail Çelenk, memurların iş güvencesinin ortadan kaldırılması girişimini ‘hükümetin ayağına kurşun sıkmasına’ benzetmiş. Tartışmanın doğru olmadığını dile getirmiş. Zaman her şeyi gösterecek!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!