Dikkat, kıyamet kopacak!
Coşkun Özbucak

Dikkat, kıyamet kopacak!

Bu içerik 1073 kez okundu.
Reklam

Ekonomik ve siyasi bakımdan herkesin cebinde ‘bomba’ yerleştirilmiş! Ne zaman patlayacağı, nasıl bir katliam yaşanacağı belli değil ama gözüken tek gerçek, kıyametin kopacağı…

Karadeniz’in (Ordu’nun) en önemli sorunu, fındık fiyatlarının düşürülmesi ile ortaya çıkan bilinemezlik ve geleceği görememeden kaynaklanan tehlikenin boyutu.

Fındık fiyatının her gün gerilemesi toplumsal gündemi oluşturdu. Hükümet temsilcileri TMO aracığıyla fındık alabileceklerini dillendirdi ama devamı yok! Üreticilerin yükselen tepkisini pasifsize etmenin bir girişimi olduğu belli. Her gün gazetelerde AKP milletvekillerinin oyalayıcı açıklamalarını okuyoruz!

Elinde fındığı tutan, emanete bırakan üretici perişan; 12-13 TL’ye fındık alan manav ve tüccar perişan; fındık parasıyla piyasanın canlanmasını bekleyen esnaf da perişan ama ihracatçı ve yabancı çikolata devleri memnun!

Üretici tepkisini dile getiriyor ama duyan yok! Şimdi manav ve tüccarların temsilcisi konumunda olan Fatsa Ticaret Borsası Başkanı da ‘isyan’ ediyor ve ‘miting’ çağrısı yapıyor. Çünkü fiyat baskılanmasından kendileri de zarar görüyor. Sistem böyle… Kapitalizm, zengini, zengin; yoksulu, daha yoksul yapar ve ara tabakayı da iflasa sürükler. Bugün yaşanan da bu. Manav ve tüccar, dev şirketlerin tehdidi altında… (Çözüm önerilerimi bu köşeden çok yazdım yinelemeye gerek yok)

Ordu’da ekonomik olarak kıyamet kopacak… Kıyamet koptuğunda herkes zarar görecek… Buna hazır mıyız?

Ordu’da yaklaşan kıyamet ülke için de yakın… Ortadoğu’da kazan kaynıyor! Her gün insanlar ölüyor, şehirler yok ediliyor. Hükümetin uyguladığı sokağa çıkma yasaklarına bağlı olarak uyguladığı yok ediş politikaları Türk-Kürt düşmanlığını büyütüyor. Duygusal kopuş hızlandı.

Ülkeyi ‘böldürmeyiz’ diyerek yapılanlar ülkenin bölünmesine hizmet ediyor. Duygusal bölünme fiili bölünmeye neden olur. Yani ülke için kıyamet belirtileri fazlalaştı. Sorunların çözümü ölümlü olmasın…

Gidiş tehlikeli… Ölümlerin olmamasını istemek bile ‘suç’ oldu! Yapılanların hepsi Başkanlık içinse tehlike daha büyük… Ülkede düşmanlık büyüdükçe başkan, başbakan, belediye başkanı, vali olunsa ne olacak ki, ölümler üzerinden yapılan inşanın ömrü de kısa olur!

Türk-Kürt; asker, polis, genç, kadın, yaşlı öldürülüyor… Yürekler dağlanıyor… Her ölüm kıyameti yaklaştırıyor…

Asker, polis, genç, kadın, yaşlı, çocuk ölmesin…

Aklıselim olarak değerlendirmeler yapıldığında çözümün ne olduğu daha iyi görülecek…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!