Yoruma bile gerek yok!
Coşkun Özbucak

Yoruma bile gerek yok!

Bu içerik 2760 kez okundu.
Reklam

Katıldığı televizyon programında açıklamalar yapan Sebahattin Zaim ÜniversitesiRektör Yardımcısı Bülent Arı, “Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır” demiş!

Sormazlar mı adama, “O zaman neden bir üniversitede yönetici görevinde bulunuyorsun? İstifa et!” Buna ne yorum yapılabilir ki… Yönetmenin kolay yolu da bu değil mi? İtiraf da ediyor! Okutma, aç bırak ve yönet!

Galatasaray-Fenerbahçe maçı ‘canlı bomba’ gerekçesiyle iptal edildi. Başka maçlar da var. Konsere, tiyatroya, eğlence-dinlenme yerlerine gidenlere; sokak-caddeye çıkanlara can güvenliği tedirginliği yaşatılıyor. Her yerde, her an bombalar patlayabilirmiş! Korku yayılıyor… Güvenlikten kim sorumlu? Sorumlular, sorumlu arıyor. Bu duruma bile yorum yapmaya gerek yok. Her şey ortada… Bütün bunlara neden olan etkenler neler?

Taşeron işçiler hafta başında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından ‘gelecekleri’ hakkında bir açıklama bekliyordu. Gelecek toplantılara kaldı beklentileri… Son bir ayda yaklaşık 17 fabrikada işçiler birlikteliklerini sağlayarak, gerektiğinde fabrikaya kapanarak ‘ek zam’ taleplerini kazandı. Bu da gösteriyor ki, talebi olan sesini yükseltecek! Taşeronların bekleyerek ‘umdukları sonucu’ alması söz konusu değil! Bir süre oyalandıktan sonra bir bölüm taşerona ‘iş güvencesi’ sağlanacak! Sendikalı ASIL işçilerin iş güvencesi ne kadar ki, sessiz kalan taşeronlar ne kadar kazanım elde edebilecek? Tartışmaya, yorum yapmaya bile gerek yok!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki 5 heykeli kaldıracakmış. Kaldıracaklarmış; ‘yok etmeyeceklermiş’. Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün belirlediği Müze’nin ‘arka tarafında bir yere’ yerleştirecekmiş! Bu heykeller halkın örf ve adetine; milli kültürümüze uygun değilmiş! Bu heykelleri beğenmeyenler olabilir! Ama beğenenler de var. Başka heykel isteyenler varsa onlara göre de heykeller yapılabilir. İstemeyen-beğenmeyen var diye, beğenenler neden göz ardı edilir. Bu konuda da yorum yapmaya gerek yok aslında… Ülkemizde ahlak ayaklar altında… Emanet çocuklara tecavüz, taciz olağanlaştı. ‘Öğretmenin’ öğrencisine tacizi, yurtlarda yaşanan sapıklıklar… Hepsi gazete ve televizyonların ana haberleri oldu. Ah ahlak, ahhh! Yoksa ‘suçlu’ bu heykeller mi?

Karadeniz’de kıyısı bozulmayan tek il olmakla övünüyorduk. Hatta şehir içinde kumsalı olan iliz. Ordu’da deniz doldurulacakmış! Yeni yürüme yolu yapılacakmış! Çevre yolu tamamlanınca sahilin kendisi yürüme yoluna dönüşecek aslında. Deniz doldurma sevdasını da yorumlamaya gerek yok.

‘Yoruma gerek yok’ diyorum ya… Her şey ortada… Gözün gördüğüne, kulağın duyduğuna yeniden yorum yapmaya ne gerek var!

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!