BEDEL ÖDEMEK
Ufuk Ersoy

BEDEL ÖDEMEK

Bu içerik 122 kez okundu.
Reklam

 

 

Bitti…

Nihayet…

16 Nisan tarihinde, günlerdir sabırsızlıkla beklenen referandum gerçekleşti.

 

Yapılan EVET/HAYIR propagandası, siyasal söylemler, bugünün Türkiye’sine yakışmayan üslup geride kaldı çok şükür.

 

Halk iradesini sandığa yansıttı. Milli iradeye her zaman saygı duymak gerek. Sonuçtan kim kendisine zafer yada hezimet çıkarır bilmem ama, ben olsam ortaya çıkan bu tablo karşısında oturur düşünürdüm. Siyasi anlamda değerlendirme yapardım ki; bana kalırsa tablo çok şey ifade ediyor.

 

Peki halk bu süreçte nasıl gerildi, nasıl olumsuz etkilendi farkında mısınız?

 

Yorgan gitti, kavga bitti…

Çok şükür

Bundan sonra nasıl bir Türkiye…

 

Sonucun YSK tarafından onaylanmasının ardından ‘yeni sistem’ takvimi de resmen başlayacak.

***

Lakin alın size, bu patırtı ve gürültü içerisinde farkına varılmayan, tartışılmayan, gözden kaçan ve geriye atılan çok önemli bir gerçekler.

 

“Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılı Ocak döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 695 bin kişi artarak 3 milyon 985 bin kişi oldu.

İşsizlik oranı ise 1,9 puanlık artış ile %13 seviyesinde gerçekleşti.

İşsizlik 7 yılın zirvesinde.”

 

Ülkemizin bir numaralı ve en önemli sorunu işsizliktir. Ancak alın size bir başka sorun.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, mart ayı itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 8,21, yurt içi üretici fiyatları yüzde 6,89 arttı.

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) martta yüzde 1,02, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 1,04 arttı. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 11,29, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 16,09 oldu.

***

İşsizlik ile pahalılık, bu memlekette hiç değişmeyen ve acilen çözüm üretilmesi gereken sorunlar. Sorun uzun zamandan beri aynı. Ülkemizin bir numaralı ve en önemli ulusal sorunu işsizliktir.  Yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve işsizliğin toplumsal bir soruna yol açmaması açısından sosyal politikalara önem verilmelidir.

Kısır tartışmalar ülkenin vaktini çalıyor, geleceğini karartıyor. Türkiye’yi istikrarsızlaştıran tartışmalardan uzak durun artık. Sonuç ortada. İşsizlik, enflasyon, pahalılık. Bu faturayı her kesim ödüyor. Hepimiz bedelini ödüyoruz.

Artık bedel ödemek istemiyoruz…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"