BİZİM TİYATRO
Ufuk Ersoy

BİZİM TİYATRO

Bu içerik 173 kez okundu.
Reklam

 

 
 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu olarak sanata ışık tutmaya devam ediyoruz. 2016-2017 tiyatro sezonunda 4 farklı tiyatro oyunuyla tiyatro sahnesinde fark yaratıyoruz.
Tam 4 ayrı oyun var sahnemizde. “Ayyar Hamza”, “Kral Çıplak”, “Dağ Denize Kavuştu” ve “Ocak” adlı oyunlarımızla haftanın neredeyse her günü, her ay en az 27 oyunla seyircilerimizin huzuruna çıkıyoruz. Ordu’da tiyatro şöleni yaşanıyor.
Dile kolay. Her ay en az 27 oyun. Her Salı ve Cuma akşamları saat:20.00’da yetişkin oyunları, Çarşamba günleri, kimi zaman bir, kimi zaman üç seans çocuk oyunlarıyla sahnedeyiz. Fatsa ve Ünye ilçelerimiz sabit olmak üzere yine her ay 6 ilçede mutlaka perde açıyoruz ki; Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu olarak “BİZ HER YERDEYİZ…”
İlçelerimiz bizim için önemli. Her hafta bir ya da iki gün farklı ilçelerimizde hiç tiyatro seyretmeyen seyircilerimize ulaşmak suretiyle, tiyatroyu sanat özlemi içerisinde olan insanların ayaklarına kadar götürüyoruz. İlçelerde, mahallelerde çocuklar sarılıyor boynumuza. Elimize yüzümüze dokunuyorlar elleriyle sessizce. Gülümseyen, mutlu olan her çocukla birlikte bizlerde mutlu oluyor, onların çocuk dünyalarına gök kuşağı renklerini kattığımız için gurur duyuyoruz kendimizle.
53 yıldan beri misyonumuz değişmedi. Bu kentin ruhunda sanat yaşatılıyor. Yaşatmaya devam ediyoruz başarıyla. Her akşam dolu koltuklarımızdaki seyircilerimizin alkışlarına layık olmaya çalışarak, elimizden geldiğince sanatı icra ediyoruz. Her geçen gün seyirci sayımız artıyor. Bugüne kadar hiç tiyatro seyretmemiş, tiyatronun ne olduğunu bilmeyen seyircilerimizin, gülümseyerek büyük bir ilgiyle oyunlarımızı izlediğine şahit olduk. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Ordu halkının tiyatrosuna sahip çıkmasının gururunu yaşıyoruz her daim.
Yeni oyunumuz “OCAK” izleyenleri derinden etkileyecek.
OYUNUN KONUSU: Oyun, karı-koca, yetişkin üç oğul, bir kız, bir de anneanne, yedi kişilik bir aile çevresinde geçer: Otomobil tamircisi Tank Usta, ortanca oğlu Fazıl’la beraber çalışmaktadır. Büyük oğul Nihat aylağın biridir, küçük Özcan ise öğrenci. Büyükanne bunamıştır; kendini bir paşa hanımı, torunlarını evlâtlık, uşak zanneder, yaşanmamış mutluluklarının boş hayalini sürdürür. Tarık Usta, eski bir araba alıp tamir etmeyi, bunun kazancıyla yeni arabalara sahip olmayı aklına koymuştur. Karısı, bir ayağı sakat kızına çeyiz için sakladığı bileziği kocasına verir, araba alınır, neden sonra çalışır hale getirilir. Bu arada evin kızı Sevda, sevdiği gence kaçar. Üç ay geçer. Onarılan hurda araba aileye bir şey kazandırmamış, ümitleri boşa çıkarmıştır. Sevdanın nikâhsız yaşadığı serseri ruhlu gencin yanından, pişman-yenik baba ocağına dönmesiyle sevinen ailede bir toparlanma olur. Baba, bu defa arabayı falan satıp bir bakkal dükkânı açmak hayallerini anlatırken perde kapanır. OBBKT İLETİŞİM: 223 19 91 (Arayın yerinizi ayıralım.)
Bu oyun bir ailenin var olma savaşını anlatıyor… Bu oyun ailenin önemini ve bireylerin hayata inatla direnişini yansıtıyor… Bu oyun kim bilir belki de sizin hikâyeniz… Bu oyunda belki de siz varsınız… Haydi tiyatroya…
Hayatın farklı bir kesitini yaşayalım birlikte…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR