KİTAPSIZLAR
Ufuk Ersoy

KİTAPSIZLAR

Bu içerik 110 kez okundu.
Reklam

 

 
 

Tiyatro her yerde.
Sezon başından beri Ordu ve ilçelerini karış karış gezerek ulaşmak istediğimiz seyircilerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu olarak “her insan tiyatro seyretmeli” düşüncesi ve hedefiyle gücümüz ve olanaklarımız yettiğince Ordu’nun her köşesine ulaşmaya sanatı buluşturmaya gidiyoruz.
Geçtiğimiz günlerde Gölköy ilçesi Güzelyurt mahallesinde küçük seyircilerimizle buluştuk. “Önce Kalite” adlı çocuk oyunumuzu büyük bir ilgiyle izlediler. Küçük yürekler büyük alkışlarıyla mutlu oldular.
O gün, yine Gölköy’e bağlı Kale mahallesinde Gölköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda mevcut oyunlarımızdan birisini sahnelemenin imkânın araştırdık. Okul ilçe merkezine 2 km mesafede. Gittiğimizde sıcak çay ve koyu bir sohbet bizi bekliyordu. Okul müdürü Yunus Kaya, Müdür Başyardımcıları Volkan Uzun, Sertaç Seyithanoğlu ve bir avuç yürekli eğitimcinin elini taşın altına koyarak nasıl başarıya ulaştıklarına şahit olduk. Okul elini attığı her konuda güzel etkinliklere imza atıyor. Öğretmen ve öğrenciler sosyal hayatın içinde olmak için gayret ediyor.
Lakin kitapsızlar…
Kale mahallesine ve eğitime yakışacak kalitede imkânlarla donatılan okulda eğitim gören öğrencilerin hak ettiği şartlarda sunulan eğitim hizmeti oradaki genç nesil adına gurur verici. Okulun gayet güzel bir spor salonu standartlara uygun derslikler ve donanımlar bizleri sevindirdi. Ancak okulda oldukça güzel bir düşünceyle oluşturulan kütüphane ilk etapta insanı etkiliyor ama ayrıntıya bakınca, rafların gereği gibi dolu olmadığını boş olduğunu görüyoruz. Yani oldukça emek vererek hazırlanmış olan kütüphanede yeteri kadar kitap yok.
Kitapsızlar…
Gölköy Kale mahallesinde bu güzide okulumuzun kütüphanesinin öğrencilerinin faydalanabilmesi için, rafların kitaplarla buluşması için herkesin desteğine ihtiyaç var. Birey olarak kütüphaneye göndereceğiniz birkaç kitap dahi olsa öğrencilerimize büyük katkı sunabiliriz. Ben kendi adıma bu hafta kitaplığımdan seçtiğim küçük bir koli kitabı okula ileteceğim. Umuyorum bu ses duyulur. O raflar dolar.
Unutmayalım ki; kitap insana hayatı öğretir, kitap insana, insanı öğretir. Bir okul için her şeyi yaptığınızı düşünebilirsiniz. Eğer okulunuzun bir kütüphanesi yoksa hiçbir şey yapmış sayılmazsınız.
Hadi, kütüphanemizi bir gözden geçirelim. Gölköy Kale’ye hayat gönderelim…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"