“PEŞKEŞ…”
Ufuk Ersoy

“PEŞKEŞ…”

Bu içerik 115 kez okundu.
Reklam

 

 
 

Ordu Büyükşehir Belediyesi 2 hizmet yılını değerlendirdi. Başkan Enver Yılmaz geniş katılımlı basın önünde yerel televizyonların canlı olarak verdiği basın toplantısına Ordu halkına hizmetleri özetledi.
“İşimiz Gücümüz Ordu” sloganıyla işe başlayan Büyükşehir Belediyesinde yapılan birçok yatırımların kimisi bitmiş, bitirilmek üzere, proje aşamasında yada çoğunluk oldukça önemli bir aşamaya getirilmiş durumda. Ancak Başkan Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin son günlerde Rıhtım projesi üzerinden Büyükşehir Belediyesine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Özellikle yapılan yürüyüşü eleştirerek tabiri caizse kiremit gibi laflarını hiç esirgemedi.
– Rıhtım projesinde ihale yapıldı, resmi sitemizde halk bilgilendirildi. Kanuna uygun. İmar kanunu 30 metreye kadar doldurmaya izin veriyor. Ortada bir hukuksuzluk yokken siz neyin yürüyüşünü yapıyorsunuz?
– Resmi rakamlara göre CHP Genel Başkan yardımcısının ve 5 milletvekilinin katıldığı yürüyüşte toplam yürüyenler 157 kişi. Bu yürüyüşe MHP neden katıldı anlayamadım. El insaf. Kanuna uygun ancak dava açıyorlar. Kazandıkları bir dava yok. Asıl sizin yaptığınız yürüyüş kanuna uygun değil.
– Çöp namusumdur diyen ancak 10 yıl boyunca çöpü kaldırmayanlar 157 kişiyle yürüyorlar.
– Ortada bina yok, yerleşik yapı yok, sahili “PEŞKEŞ” çekiyorlar diyorlar. Yazık… Bir Genel Başkan Yardımcısı ve 5 Milletvekili 157 kişi yürüyüş yapıyor. Siz misiniz bu memleketin akıllısı? Buradan size ekmek çıkmaz. Sonuç: HÜSRAN…
– Seçimlerde CHP 10 puan kaybetti. AKP 10 Puan arttırdı. Bu zihniyet yüzünden. Bırakın eteklerindeki taşı döksünler. Sol elleri kaldırıp, sol jargonlu sloganlarla bu halkı kandıramazsınız. Bu memlekete 32 yıldan beri çöp dökülüyordu. Akyazı’da ağaçlar kesildi. Boztepe’yi siz talan ettiniz. 25-30 metre binaların yapılmasına siz izin verdiniz. Kıyıdaki ağaçları siz kestiniz.
– Onlar vatanseverde, biz değil miyiz? Biz onlardan daha fazla vatanseveriz. Onlar menfaatçi…
***
Bir Genel Başkan, 5 milletvekiliyle birlikte memleketinde. Ardında 157 kişi var. Maalesef CHP’nin düştüğü durumun göstergesi bu. Ordu bunun en önemli fotoğrafı. Halkı inandırmak gerek. Daha somut, objektif siyaset yapmak gerek. Ardındaki kalabalığın artması, halkın gücünü hissetmek için CHP kendini her alanda yenilemesi gerek.
***
“PEŞKEŞ…”
Gelin daha somut deliller koyun ortaya. Ardınızdakiler hızla azalıyor, görmüyormusunuz?
Hz. Mevlana’nın söylediği gibi. “Her gün bir yerden göçmek ne iyi. Bulanmadan donmadan akmak ne hoş. Her gün bir yere konmak ne güzel. Bulanmadan donmadan akmak ne hoş. Dünle beraber gitti cancağızım. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım. Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…”
Artık gülmek işe yaramıyor demek ki…
“Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…”

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"