Eğitim Şart
Ufuk Ersoy

Eğitim Şart

Bu içerik 106 kez okundu.
Reklam

 

 
 

 

Dünyanın denize inşa edilen üçüncü havalimanından sonra Gülyalı’ya bir şeyler oldu. Yatırımlar peş peşe planlanmaya devam ediyor. Küçük bir ilçenin hızla kalkınmasına şahitlik ediyoruz. Devam eden Çikolata Parkın ardından önemli bir adım daha geçen hafta atıldı.

Ordu ili Gülyalı ilçesinde doğan hayırsever İş Adamı Velittin Küçük tarafından yapılacak olan turizm yüksekokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Önce 2 yıllık olarak planlanan ancak daha sonra 4 yıllık yapılmasına karar verilen turizm yüksekokulunun turizm adına önemi çok büyük bir yatırım.

Hedefi turizm sektöründe çağ atlamak olan ve bu alanda son zamanlarda yapılan atılımlarla gelişen Ordu, turizmde ihtiyaç duyulan kalifiye elemanların yetiştirilmesinde ve ildeki turizmin canlanmasında etkili olacak yeni bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.

Bu proje işlevsel hale geldiğinde önemli bir eksiği karşılayarak turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünün yetiştirilmesini sağlayacak, Ordu’ya ve turizm sektörüne çok önemli katkılar sunacak.

Hayırsever İş Adamı Velittin Küçük’ü bu yatırımından dolayı kutluyoruz. Bu tür yatırımın ilk olmadığını da biliyoruz. Turizm yüksekokulu inşaatı İş Adamı VelittinKüçük’ün yapımını üstlendiği 3. eğitim kurumu.

***

Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.

Toplumların gelişiminde eğitimin rolü büyüktür. Medeniyetlere en parlak zamanlarını yaşatan ya da tarih sahnesinden silen belirleyici unsur, büyük ölçüde eğitim olmuştur.

Eğitim bir kişinin hayatını sonsuz kılar. Önceki hayatları, yani tecrübeleri bize verir ve bizi de deneyim havuzuna katar. Çok yaşamak çok öğrenmek demektir. Çünkü öğrenilen her şey, başkasının ifade ettiği her bilgi başka bir hayatın aktarımıdır.

Bu anlamda yatırımı gerçekleştiren İş Adamını kutluyorum. Umarım aramızdan yeni iş adamları çıkar ve özellikle doğduğu, yaşadığı memleketini unutmayarak, özellikle eğitime yatırımlar yapmak suretiyle gençliğe, özellikle ülke geleceğine sahip çıkmanın mutluluğunu yaşar.

Eğitim, yoksullar ve ihtiyaç duyanlar için iyi bir sermaye, zenginler için bir faizdir.

Eğitime dair böylesi güzel haberlere, başka Velittin Küçük’lere tekrar rastlamak dileğiyle.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Veteranlar dertli...
Veteranlar dertli...