“Başka Türkiye yok…”
Ufuk Ersoy

“Başka Türkiye yok…”

Bu içerik 104 kez okundu.
Reklam

 

 
 

Zor günler geçiriyoruz. Terör belası yüreklerimizi yakıyor. 40 yıldır terörle mücadele eden Türkiye, yeni bir durumla karşı karşıya. Geçmişte ağırlıklı olarak dağlarda yaşanan çatışmalar artık şehirlerde, mahalle ve sokaklarda yaşanıyor. Dağlardan inip şehirlerin sokaklarında patlayan bombalar, atılan kurşunlar, vatandaşı can evinden vuruyor. Her an, her yerde, her dakika patlayan bir bomba, sıkılan kör bir kurşunun sizi bulma ihtimali yüksek.
Nasıl bu hale geldik anlamak zor. Ne ektik de, ne biçiyoruz anlamak mümkün değil. Lakin ders almıyoruz. Millet olarak yaşanan felaketleri çok çabuk unutmak gibi bir huyumuz var. Sanki dün hiçbir şey yaşanmamış, kimse ölmemiş, yaralanmamış gibi hafızadan siliyoruz her şeyi. Ta ki yeni felaketler yaşayana dek.
Geçtiğimiz gün Ankara, kalleşçe, acımasızca kana bulandı. Ankara Tren Garı kavşağında, Barış Mitingi için kortej oluşturan yüzlerce kişinin arasında art arda iki patlama meydana geldi. Terör olayının bilançosu ağır. Saldırıda 97 kişi hayatını kaybetti. yüzlerce kişi de yaralandı.
Görün bakın bunu da unutacağız. Ülke insanı olarak eve ekmek götürme kavgasının içerisinde olan bizler, zaman geçtikçe yaşananları unutacağız mutlaka. Dün olduğu gibi bugünde geçmişe sünger çekeceğiz maalesef. Her şeyi çabuk unuttuğumuzdan olsa gerek, her yaşanılan olayların ardından sergilenen tiyatroya da alıştık artık… “Kınıyoruz”, “Allah rahmet eylesin…”, “Failler mutlaka bulunacak…”, “Suçlular cezalarını çekecek…” Sonuç, en büyük bedeli ödeyenler terörün içerisinde yok olup giden masum bedenler…
1 Kasım seçimleri bu anlamda çok önemli. Terörün kökünü kazımadan ülkenin yaşanabilir bir ülke olmasına imkânı yok. Dili, dini, ırkı, siyasi görüşü her ne olursa olsun terör sonucu can veren insanların, insan olduğu gerçeği göz ardı edilmeden acilen çözüm bulunması gerekiyor.
***
Hepimiz hızla giden bir kamyonun üzerindeyiz sanki. Firenler tutmuyor ve en kötüsü önümüzde var olan ve dibi karanlık derin bir uçuruma doğru gidiyoruz hızla. Bu vaziyette durum belli. Sonucu görmemek, görmezden gelmek, pembe tablolar çizmek, bu ülke insanına bu topraklarda can veren şehitlere ihanet etmekten başka bir şey olmaz. Sorun 40 yıldan beri tespit edilmiş durumda. Ülkemiz oldukça büyük problemlerle karşı karşıya. Terör belasına kalıcı çözüm bulmak üzere, tüm siyasi partiler, ülke geleceğini ve ülke menfaatlerini, kendi hırslarının ve siyasi geleceklerinin önünde tutmalı, çözüm odaklı olmalıdır.
Sorumlu davranmak zorundayız. Hamasi söylevlerden vazgeçmeliyiz artık.
Somut, gerçekçi olmak, suç ya da suçlu aramak derdine düşmeden birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir. Yeter artık. Durdurun bu terörü. Farkında değil misiniz? Hızla uçuruma doğru dönüyor tekerler.
Memleketin geleceği adına, terörü bitirmeye yetkin her kesimin şapkasını önüne alıp, mantıklı düşünmesinde fayda var. Tarih hesap sormadan önce, son zamanlarda yaşanan ve hepimizi derinden üzen terör olaylarının bitirilmesi hususunda akılcı bir politika izlenmeli ve kalıcı bir çözüm üretilmelidir.
Gün geçtikçe durum içinden çıkılmaz bir hale doğru seyrediyor. İş daha fazla Arap saçına dönmeden gereği yapılmalı hemen.
Başka Türkiye yok çünkü
ORDU HAYAT

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"