KARAYOLLARI ARAZİSİ
Ufuk Ersoy

KARAYOLLARI ARAZİSİ

Bu içerik 109 kez okundu.
Reklam

 

 
 

 

Akyazı Mahallesindeki Karayolları arazisine Valilik binası yapılacak.

Vali yapacağız diyor.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu. Karayolları arazisine Valilik binası yapılacağını beyan etti. Proje aşamasında olan binanın Ordu’ya layık bir bina olacağını düşünüyor. 25 bin m2 inşaat alanı üzerine kurulacak bu proje hayata geçtiğinde, hem şehir trafiğinden uzaklaşmış olacak, hem de kamu kurum ve kuruluşları dağınık yapıdan kurtulup hepsi bir arada daha kontrol edilebilir, vatandaş açısında da daha ulaşılabilir olacağını söylüyor Sayın Vali. Hedefi bu arazi üzerinde kumu kurum ve kuruluşlarını bir araya toplamak.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Belediye Başkanlığının 52. gününde düzenlediği basın toplantısında bu alanda yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceğini belirterek; “Burada her hangi bir yapılaşma söz konusu olmayacak. Buna izin vermeyiz. Burayı yeşil alan olarak geleceğe ve çocuklarımıza hazırlayacağız” demişti.

Ordu Valisi yapacağız diyor.

Diğer tarafta, “Oraya inşaat izni vermem” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz var.

***

Ben Karayolları arazisinin yeşil alan olarak projelendirilmesini temenni ediyorum. Çünkü Yeşil alanlar şehrin kalbidir. Yeşil alan kentlerin olmazsa olmazıdır. Kent yönlendirilir, kente şekil verilir. Yeşil alan o kentte yaşayan vatandaşların toplanma alanıdır. Kimi zaman toplanma amacı, sosyalleştiği stres attığı bir alandır. Yeşil alan kent insanının betona isyanını dile getirdiği alandır. İnsanın serbest kalıp, kendisini özgürlüğün kucağına attığı yerdir. Durmak bilmeden koşturan insanın bir an olsun o hayata mola verdiği bir alandır.

***

Önce ihtiyaç var mı bir değerlendirmekte yarar var. Birçok kamu kurumu kendi binasını yaparak, hizmet veriyor zaten. Sonra bu kentin kalbine hançer sokar gibi beton kuleler dikmenin, şehri yavaş yavaş öldürmekten başka bir işe yaramadığını anlamak lazım.

Geçmişte örneklerini yaşadık. Şu an Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hizmet binası olarak kullanılan alana, Ordu halkının yararlanacağı şekilde yeşil alan olarak düzenlenseydi nasıl olurdu sizce?

Şehir içerisinde yeşile hasret kalmak için elimizden geleni yapıyor, sürekli anlamsız bir yapılaşma yarışı içindeyiz nedense. Son zamanlarda Ordu’nun simgesi BOZTEPE’yi ne hale soktuk farkında mısınız?

Karayolları arazisi oldukça değerli bir alan. Gelin yeşil alan olarak düzenleyin bu alanı ve sonra pişman olacağımız işlerin altına imza atmayın. Bu zamana kadar pek sorulmadı ama bu kentin asıl sahipleri ne düşünüyor, talep ve beklentileri nedir bir zahmet anlayın.

Vali “yapacağız” diyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı “kesinlikle çivi çaktırmam” demişti.

Halk ne diyor sizce, ne düşünüyor bu konuda.

Hiç merak ediyor musunuz…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"