Halkın Duası, Allah’ın Rızası…
Ufuk Ersoy

Halkın Duası, Allah’ın Rızası…

Bu içerik 133 kez okundu.
Reklam

 

 
 

Ordu’nun Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte kurulan Ordu Büyükşehir Belediyesi 1. yılını doldurdu. Ordu Kültür ve Sanat Merkezi büyük salonda Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, belediye başkanları, vekil adayları, her ilçeden muhtarların ve Orduluların da ilgi gösterdiği toplantıya katılanlar salona sığmadılar. “Birlikte Yürüyoruz” sloganıyla gerçekleşen toplantıda, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz bir yıllık faaliyetini anlattı. Akılda kalanlar kısaca şöyle.
“Ordu Büyükşehir Belediyesi, aradan geçen bir yıl içerisinde kurumsallaşma ve hizmet alt yapısını oluşturmak konusunda büyük adımlar attı. Bize söylenen tablo ile ortaya çıkan tablo arasında dağlar kadar fark vardı. 600 dedikleri personel Bin 815 personele çıktı, 60 milyon dedikleri (Özel İdare borcu) borç 120 milyona çıktı. Devir aldığımızda yüzde 44 personel giderimiz vardı, şu anda yüzde 21 giderimiz var. Bin 815 personel sayımızı 2000, 2 bin 500, 3 binlere çıkarmamız bekleniyordu, personel sayımızı 1400’lerde sabit tuttuk. Bir yıl içinde hızlı bir hizmet atağını ve alt yapı çalışmasını gerçekleştirdik. İkinci yılımızda çok önemli hizmet ve yatırımlara imza atacağız. Yol konuşunda büyük çalışmalar planlanıyor. Hükümet gerekli kaynağı sağlıyor. Yapılacak yollar en az 30 yıl garantili olacak, evladiyelik olacak. Su sorununu kökten çözeceğiz. Ordu’nun ilçeleri dâhil su sorunu olmayacak. Çöp konusunda olumlu gelişmeler var. Önümüzdeki günlerde Ordululara bir müjde vereceğiz. Haşereyle mücadele sürecek. Haşeresiz, böceksiz bir Ordu hedefliyoruz. Ordu adına asıl yatırımlarımız 2017 yılı içerisinde Orduluların hizmetine sunulacak. Kadınlar plajı bu yaz hizmete girecek. Plajlarımız mavi bayrak şartlarını yerine getiriyor. Çambaşı Kayak Merkezi Türkiye’nin cazibe merkezi olacak. ”
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarla parmakla gösterilen bir belediye olacağına inandığını belirtti.  Kurtulmuş, “Şimdi hem merkezi hükümet hem yerel yönetim el ele kol kola yola devam edecek, çok daha güçlü bir Ordu çok daha güçlü bir Türkiye’yi hep beraber kuracağız. “Halkın duasını, Allah’ın rızasını alacağız.” Diye konuştu.
Şimdilik işler yolunda gibi görünüyor. Yeni kurulan ve yapılanma aşamasını başarıyla geçiren bir Büyükşehir Belediyesinin, “az zamanda, çok işler başardığı” anlaşılıyor. Ancak, halen park yeri ve trafik sorunu devam ediyor, özellikle akşam saatlerinde iş çıkışlarında bir yerden bir yere ulaşmak insanı yoruyor. Boztepe’nin betonlaşmasını önlemek için bir an evvel harekete geçmek gerek. En güzel, en övünç duyacağımız Sırrıpaşa (fidangör) Caddesinde bir değişiklik yok. Kentsel dönüşümle ilgili kafalardaki soruları daha netleştirmek gerek. Son zamanlarda Altınordu ve ilçelerde muhtelif yerlere yapılan büyük panoların yeri konusunda şikâyetler var. Turizm adına ne kadar verimli çalışmalar yapıyoruz? Ordu halkı ne kadar hazır?
Halkının Büyükşehir Belediyesinden beklentileri çok büyük. 20 belediyeyi iktidara emanet eden Ordulular, bundan sonraki süreçte daha çok iş ve kent adına daha yaşanabilir projeler bekliyor. Önümüzdeki yıl daha farklı bir Ordu hayal ediyor ve herkesin elini taşın altına koymasını bekliyoruz…
Ki; biliyorsunuz,
Allah’ın rızasını almak için halkın duasını hak etmek gerek.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"