FELAKET TELLALLARI…
Ufuk Ersoy

FELAKET TELLALLARI…

Bu içerik 126 kez okundu.
Reklam

 

 
 

 

Görünen köy kılavuz istemiyordu aslında. Seçim gerçekleşti. Halk demokratik bir ortamda tüm partilere mesaj verdi.

Bundan sonra Mecliste AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin vekilleri oturacak.

Kamuoyunda yayınlanan anketler haklı çıktı. Halk iradesini sandıkta kullandı ve beklenildiği gibi Ak Parti oy kaybetti.

Halk koalisyondan yana tercihini yaptı. Görünen o ki; bundan sonra 4 yıllık bir seçim dönemi yaşanmayacak. 13 yıldan beri iktidarda olan AK Parti önemli sayıdaki seçmeninin diğer partilere yönelmesine engel olamadı.

Rakibinden sürekli, dayak yiyen boksöre antrenörü çok iyi gidiyorsun deyip duruyormuş. Boksör ağzı burnu dağılmış kan revan içerisindeyken sormuş. “Ben rakibimi dövüyorsam, peki beni kim dövüyor?” CHP’nin durumu böyle aslında. Her seçim sonrası aldığı sonuç ne olursa olsun başarılı olduğunu iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi, bu seçimde her türlü vaatlere rağmen aldığı oy oranıyla, yerinde sayarak, bundan sonra kendi içerisinde farklı değişimler yapmak zorunda olduğunu umarım anlamıştır artık. Milliyetçi Hareket Partisi ve HDP bu seçimde en karlı çıkan partiler. Sonuçlar hayırlı olsun.

***

Ordu’da seçim sonuçları üç aşağı, beş yukarı tahmin edildiği gibi sonuçlandı. AK Parti kazandığı 3 vekil için mutlu olmalı bence. Bence bu aday listesiyle ancak bu kadar olurdu.

CHP Seyit Torun rüzgârını da arkasına alarak vekil sayısını ikiye çıkardı. Genel görüntü CHP’nin bu seçimlerde gerçekten çok gayretli çalıştığı yönünde. Konuştuğum birçok partili neden üçüncü bir vekili gönderemediklerinin üzüntüsünü dile getiriyorlar.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve özellikle kendisini parçalarcasına yoğun bir tempoyla çalışan birinci sıra adayı Cemal Enginyurt’ta üzülmedim desem yalan olur. Bu işler birazda nasip kısmet işi. Bundan sonra tüm partiler nerede hata yaptık diye düşünmek ve önümüzdeki seçimler için önlem almak zorunda.

***

Peki bundan sonra ne olacak? Henüz bir şey söylemek için erken gibi. Bolca koalisyondan bahsediliyor. Kimileri bu ülkenin koalisyondan çok çektiğini, koalisyonun ülkeye bir fayda sağlamayacağından söz ederek, koalisyonu bir öcü gibi gösterdiğine şahit oluyoruz.

Kimileri erken seçimi dillendirirken, koalisyondan bir zarar gelmeyeceğini savunanlarda yok değil. Her seçim sonrası çeşitli televizyonlarda boy gösteren ve ülkede bundan sonra bir kargaşanın yaşanacağını iddia eden felaket tellalları, hiç vakit kaybetmeden durumdan vazife çıkarmaya başladılar bile. Oysa kargaşa, kaos bu ülkeye fayda getirmeyeceği gibi, özellikle ekonomik anlamda felaketimiz olur. Özellikle bu günlerde, daha hassas davranmak, ağzımızdan çıkacak her söze dikkat etmekte fayda var.

Seçim bitti. Bundan sonra neler olacak bekleyip göreceğiz. Halkın sandıktan çıkan iradesine saygılı olmak zorundayız. Lakin yaşanacak her ne olursa ülkenin geleceği adına hayırlı olmasını umut ediyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"