“Bu zamana kadar nerdeydiniz?”
Coşkun Özbucak

“Bu zamana kadar nerdeydiniz?”

Bu içerik 2411 kez okundu.
Reklam

Çok duyarız, “Bu zamana kadar neredeydiniz?” ve “Şunlar yapılırken neden karşı çıkmadınız?” diye söylemleri! Aslında bu çıkış, kendi sıkışmışlığını dışa vurmaktan başka bir şey değil!

“Otel değil, park istiyoruz” diye çırpınan bir grup insan çoğalarak binleri geçti. Destek, büyüdükçe büyüdü ve büyümeye de devam ediyor. Öyle ki çeşitli parti, sendika, dernek, oda bir araya geldi ve ORDU KENT PLATFORMU’nu oluşturdu. Oluşan bu platforma yeni katılım talepleri var. Bu işler böyledir, birkaç kişi ile başlar, adım adım büyür…

Sayın Enver Yılmaz, “Otel değil, park istiyoruz” diyenleri küçümsemiş ve toplam 16 kişiler açıklamasını yapmış! Yine bu kişilere “Anemon Otel ve Belediye yapılırken neredeydiniz?” diye soru yöneltmiş! Aslında Anemon Otel ve Belediye için de bu ve bu kişiler gibi bir grup insan çok çırpındı ama başarılı olunamadı. Anemon Otel’in yapımı için Ordu Belediyesi’nde bulunan AK Parti de dahil ‘onay’ verdi. Bir kat artırımı konusunda tartışmalar olsa da inandırıcı değildi. Mecliste yapılan tartışmalarda oradaydım!

Haydi diyelim ki, Sayın Yılmaz haklı! O zaman ‘ses çıkarılmamış’ olsun! Geçmişte bir hata-eksiklik yapılmışsa, bugün aynı hatayı-eksikliği yapmak mı gerekir. Ki öyle bir şey de yok ortada.

Yapılan işler allanıp kullanılıyor. Ordu, sahilini korumakla ünlendi ama iskele ile Ayışığı arasında denizin doldurulması ihaleye de verilmiş. Şehir içinde kumsalı olan sayılı illerdendik, yok edilmek isteniyor. Bunu durdurmak Orduluların görevi! AVM yapılıyor. Küçük esnafı yok edecek olan bu projeye karşı çıkmak da Ordu’ya sahip çıkmaktır. Stadın Durugöl’e yapılmasının yanlışlığını tartışmaya bile gerek yok.

Hep eleştiri mi yapılıyor? Hayır. Yürüyen merdivenli üst geçip yapılacakmış. Bunu alkışlamak gerekir. Tüm üst geçitler yürüyen merdivenli olmalı aslında… Mahallelere yapılan çocuk parklarını kimse eleştirmedi. Köylerin yolu yapılıyor da ‘Neden yol yapılıyor?’ diye eleştiren yok! (Yeşil yol farklı bir proje)

Mıdı yıkılmayacakmış! Belediye işletecekmiş. ORBEL için düşünülüyor belki de. ORBEL yöneticilerinin aldıkları maaşı bilmiyorum, merak da etmiyorum… ORBEL deyince aklıma yine cadde otoparklar geldi. Kaldırılacaklardı ama ORBEL’in denetimine verildiler.

Eleştiriler ‘karşıtlık’ üzerinden yapılmıyor, yapılmamalı da! Eleştiriler, yapılanların halkın yararına olup olmasıyla ilgilidir. Karşıtlık anlayışıyla ‘savunma’ hamlesine de gerek yok.

Ordu hepimizin, yaşanabilir bir şehir için duyarlı olanları kutlamak gerekir!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!