Bunlar da olmaz demeyin!
Coşkun Özbucak

Bunlar da olmaz demeyin!

Bu içerik 2799 kez okundu.
Reklam

Adana’da üreticiler patates fiyatlarının düşüklüğünü protesto ederler. Polis saldırır ve bir üreticiyi tokatlar. Çiftçiler bunun üzerine,  “Bu oyun karşılığı bu mu, AKP’ye oy verdim, haram zıkkım olsun o verdiğim oy”  Ordu’da fındık üreticileri de aynı durumda! Fındık fiyatı siyasi görüşlere göre belirlenmiyor! Fındık üreticileri oyalanmaya devam ediliyor…

Kilis’te İSİD bombaları düşmeye devam ediyor. Hükümette ses yok! Hatta bombaların ‘kötü niyetle’ atılıp atılmadığı bilinmiyor, diyen de var! “Ocak ayından bu yana 5’i Suriyeli 15 kişi hayatını kaybetti, 40’ı aşkın kişi de yaralandı.” İnsanlar öldürülüyor ama ‘kaza bombası’ da denebiliyor. Unutmadık daha önceleri Suriye topraklarından düşen ‘bombalara’ yanıt verilmesi nedeniyle vurgulanan ‘kırmızı çizgi’ açıklamalarını…

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği AY-BİR’in düzenlediği ‘Yeni Türkiye Konferansları’nın altıncısında, ‘Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır’ diyerek, ‘Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. ‘ şeklinde konuştu. Niyet okumaya gerek yok artık! Niyet ortada… Türkiye’de inanç özgürlüğü olmalı derken, bir inanç grubunun egemenliğinin istenmesiyle karşılaşıyoruz. Laiklik kavramının içi boşaltılınca bu tür açıklamalarla karşılaşmak şaşırtmıyor! Gerçek laikliği hiç yaşayamadık. Meclis Başkanının dediğinin aksine Anayasa gerçek laikliği sağlamalıdır.

Ankaragücü’nü deplasmanda 2-1 yendiği maçın ardından Amedspor’a saldırı düzenlendi. Kulübün protokol tribününde bulunan yöneticileri linç edilirken, 5 yönetici hastaneye kaldırıldı. Spor da politikleştirildi! Dostluk anlayışının egemen olması gereken sporu bu hale getirenler spor politikasını belirleyenler değimli? Bu durumda ‘istifa’ etmesi gereken yok mu?

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının 89. dakikasında tribünden sahaya atlayarak hakem Volkan Bayarslan’a  saldıran 17 yaşındaki O.M. savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bu da sporun bir biçimi oldu. Kavga etmek, sahaya girmek olağanlaştı. İki taraflı sporlarda yenmek de yenilmek de var. Eğer desteklediğimiz takım sürekli yenecekse karşılaşmaya gerek yok! Şampiyon ilan edilsin, masrafa da gerek kalmaz.

Sayın Enver Yılmaz sahildeki deniz dolgusunu 1983 yılında çıkan imar planına göre yaptığını söyledi. Ya 1996 ve 2013 yılında çıkan imar planları ne olacak? En son yapılan imar değişikliği eskiyi geçersiz yapmaz mı? Yani yapılan imar planına aykırı olmuyor mu?

Her gün ‘ilginç’ açıklamalarla, olaylarla karşılaşıyoruz. Burası Türkiye…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!