“HAYIRLI OLSUN!”
Coşkun Özbucak

“HAYIRLI OLSUN!”

Bu içerik 1140 kez okundu.
Reklam

“Hayırlı olsun!” sözü olumlu anlamda kullanılır. Ben de “Hayırlı olsun!” diyorum yaşananlar karşısında. Siz “hayırlı olsun” vurgumu nasıl değerlendirirseniz…

‘Kiralık işçi büroları hayırlı olsun!” gündemin yoğunluğunda sabah kalktık baktık ki Meclis çalışmış ve işçiler için ‘kölelik’ anlamına gelen, sendikasız ve düşük ücretle çalıştırmanın yolunu açan yasa onaylanmış. ‘Köleliğe evet’ diyenlere de yeni köle sürecine giren işçilere de “Hayırlı olsun!”. Bu yasa ile neler yaşanacağı o kadar yazıldı ki, yeniden yazmaya gerek yok.

“Bombalar hayırlı olsun!” Kilis’te her gün ‘karşı taraftan’ ve ‘kötü niyetli olmayan’ bombalar yer seçmeden düşüyor. Ölenler oluyor ama ‘yetkililerin’ derdi olmuyor! Bombalar hayırlı olsun!

“Yeni Başbakan hayırlı olsun!” Başbakan Davutoğlu, ‘zorunluluktan’ görevi bırakıyor! Böylece yeni sistem, Anayasa değişikliği yapılmadan uygulamaya başlanacak. Yeni sistem hayırlı olsun!

“Dokunulmazlıkların ‘geçici’ kaldırılması hayırlı olsun!” Konuşurken ‘kürsü dokunulmazlığı’ dışında milletvekillerin dokunulmazlığı olmamalı konusunda herkes hemfikirdi ama nedense iş ciddiyetle ele alınınca yan çizmeye başladılar. Hatta Kılıçdaroğlu, Anayasa’ya uygun değil ama ‘evet’ diyeceğiz, dedi. Komisyonda yaşananlar ortada. Fiziki saldırıların da yaşandığı komisyondan sonra Genel Kurula gelecek olan ‘geçici’ dokunulmazlık kaldırma işi bakalım nelere neden olacak? Kim ne diyecek? Görünen, ‘geçici dokunulmazlık’ kararının çıkacağı. Milletvekilleri bir kerelik Meclis dışına atılacak. Dokunulmazlık hayırlı olsun!

“Fındıkta sahipsizlik hayırlı osun!” Fındıkta üreticiye sahip çıkılacağı ile ilgili açıklamalar bitti. Artık açıktan üreticiler suçlanmaya başlandı. Üreticiler için ‘sahipsizlik’ süreci hayırlı olsun!

“Tedirginlik hayırlı olsun!” Giresun’da bir karakola saldırı olmuş. Savaşçı politikalar sonucu her yer ‘tehlikeli’ alan oldu. Canlı bomba, çatışmalar… Güvenlikli yaşam sona erdi. Günlük yaşam tedirginliklilerle dolu hale geldi. Yani yarını belli olmayan yaşam hayırlı olsun!

“Hassasiyet hayırlı olsun!” Genel Sekreter imzasıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ‘hassasiyet’ çağrısı resmi yazıyla duyurulmuş. Gösterilmesi gereken ‘hassasiyet’ Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın sayfasından paylaştığı Belediye hizmetlerinin personel tarafından da paylaşılması. Kibarca yapılan ‘emir’ hayırlı olsun!

“Tahrikler hayırlı olsun!” Can Dündar’a saldırı gerçekleşti. Saldıranı Can Dündar tanımıyor, bir özel davası da yok! Bu saldırı ‘zevk’ için de yapılmadı. Ama yapılan tartışma ve açıklamalarda ‘tahrik’ edenler de yok değil. Yani ‘tahrike kapılanların yeni saldırıları hayırlı olsun!”

Sonuçta “Hayırlı olsun!” diyeceğimiz o kadar çok neden varki…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ