Her yer yangın yeri…
Coşkun Özbucak

Her yer yangın yeri…

Bu içerik 2846 kez okundu.
Reklam

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda silahlı saldırı ve canlı bomba eylemi sonucu yeniden canımız yandı. Ölü ve yaralı sayısı üzerinden değerlendirmeyi kabul etmiyorum. Bir katliam yaşandı…
Kaç bomba patladı, canlarımızı kaybettik ama bir tane istifa görmedik. Yine aynı gelenek sürecek mutlaka. İşte Ortadoğu geleneğini biz de yaşatıyoruz!
Bu eylemi ‘kimin yaptığı’ üzerinden yapılacak değerlendirme yaşanan vahşete yenisini eklemek anlamına gelir. Kim yaptıysa yaptı, bunun adı katliamdır.
Bir katliam daha yaşadık. Katliamı yapan suçlu da önlem almayan ya da katliama neden olanlar sorumluluk almayacak mı? ‘Kahrolsunlar!’ diyerek sorumluluktan kurtulacak mı yönetenler? Bugüne nasıl geldik, kimlerin ne kadar payı var, konuşmayacak mıyız?
Hele haberi bir televizyon kanalında izlerken ‘değerlendirme yapan’ birinin “Bu patlama gösteriyor ki Türkiye’de bir anayasa sorunu var” açıklamasına ne demeli? Yine Yiğit Bulut TRT’de programında bazı kanalların patlama ile ilgili haberleri “büyütmemesi” gerektiğini söylüyor. Yiğit Bulut aynı zamanda patlamayı İsrail ve Rusya ile olan anlaşmayı engellemeye yönelik olduğunu iddia etti. Bulut patlamayı haber yapan gazetecilere de “Patlama haberlerini yapmak boyunuzu mu büyütüyor?” şeklinde skandal sözlerle çıkıştı. Hangi mantıkla katliam nedeniyle böyle bir değerlendirme yapılabiliyor. Oysa ‘Bu ülkede güvenlik zafiyeti var’ denmesi gerekmiyor mu?
Türkiye ‘canlı bomba’ pazarı haline geldi. Artık kimse kendini güvende hissetmiyor. Nerede, ne zaman bomba patlayacak diye insanlar evlerinden çıkmaya korkuyor. Evden çıkanlara ‘dikkat etmesi’ üzerinde uyarılar yapılmaya başlandı. Bu korku ortamından kimler sorumlu? ‘Teröristler’ diyerek işin içinden çıkabilir miyiz?
Şimdi ölenlerin, yaralananların ocağına ateş düştü. Bu acıyı hissedebiliyor muyuz? Yarın, bir şey olamamış gibi günlük yaşamımızı sürdüreceğiz, dün patlayan bombalar sonrası ne yaptıksa yine aynısını yapacağız. ‘Unutma’ ayıbını işleyeceğiz!
Artık herkes kendine bir düşman bulmaya başladı. Aynı ülkenin insanlarının birbirini ‘düşmanlaştırması’ böyle bombalara neden oluyor. Yürekler dağlanıyor…
Artık, silahlar sussun, bombalar patlamasın! Kardeşçe, barış içinde yaşayalım…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!