Adı Yok
Sevinç Erol

Adı Yok

Bu içerik 235 kez okundu.
Reklam

Bu ülkenin erkekleri ne zaman kadınları, adam gibi sevmeyi öğrenecek? 

Kızlarınızı yetiştirirken nasıl davranmaları ve nasıl kendilerini korumaları gerektiği ile ilgili öğütler verilir.

 Hâlbuki eyleme maruz kalana değil, eylemi gerçekleştirecek olana öğüt verilir.

 Çiçekleri korumanın yolu parklara çiçek ekmek değildir. Ya da çitlerle çevreleyip, saklamak değildir.

Çiçekleri korumanın yolu onların koparılmayacağını öğretmektir.

Bir kadın evladını koruma adına, eyleme maruz kalan ve bunu hayatını kaybedip, vahşice örtbas edilmesinin savunmasını, öldürülen kadını suçlu bularak yapıyorsa, bu insanlık ayıbıdır.

Ölmüş bir kişi savunma yapamaz! Bu ahlaksızlıktır.

Çocukları yetiştiren kadındır, erkektir, eğitmenlerdir, öğretmenlerdir. Toplumun değer yargısını oluşturan ise yine ailedir. Çoğunluk görmezden gelip (klasik kadın cinayeti derse), her gün aynı cinayetleri gördükçe bu normalleşir.  Ve süreçte şiddete maruz kalan ne yaptı da bunu yaşadı olur.

Cinsel kimlikleri bilinsin diye, bu kimlikleri üzerinden güç kullanma hakkına hiçbir birey sahip değildir. Şahsen ben evladımın katil olup, kendi eşini ve evladına böylesi bir tramvaya yaşatmaktansa, işlenmiş bir ahlaksızlığın adam gibi sorumluluğunu alacak insan olmasını isterdim.

Siz sevgiyi sahiplenmeyi çok yanlış anlamışsınız? Sahiplenmek hükmetmek değildir! Sevgi ve saygıyla, bireysel hakları gözeterek yaşanacak, yaşamsal değerler açmaktır.

Türk toplumu kadını tarihte en üst seviyeye koyardı. Kuranı kerimi lütfedip Türkçe okursanız “Ey iman edenler! Kadınlara zorla vâris olmanız size HELAL DEĞİLDİR. Onlarla iyi geçinin. Eğer onlardan hoşlanmazsanız (biliniz ki) Allah'ın hakkınızda çok hayırlı kılacağı bir şeyden de hoşlanmamış olabilirsiniz.

Nisâ : 19. Daha bir çok ayette belirtmiş ken…???

Avrupa bile yırtına yırtına, tırnakları ile kazıya kazıya, kadın haklarını alırken. Bizlere Türkiye Cumhuriyetin de bu bahşedildi. Çünkü Türk kültür yapısında kadın ve erkek eşit haklara sahiptir.  Bizler bu topraklarda yan yana, sırt sırtta savaştık. Yeri geldi kadın erini, oğlunu, kızını korudu, yeri geldi erkek korudu tehlike karşısında. Bize ne oldu biliyor musunuz her alanda bölünüp ayrıştık ipler koptu…

 Hata insanlara has bir şeydir. Ama ceremesi cinayet olmamalı!...

Yanlış bir sevgide ya nefsine yenik düşmeyeceksin, düştüğünü kavradığında da sağlıklı bir yardım alacaksın.

 İnsan öldürmek kadar aşağılık bir eylem olamaz.  Neyin savaşı bu? Bu sevgi değil hastalıklı düşüncedir!...

İnsanoğlu her şeyi sevmeli ama saygıyla eyleme geçirmeli, Cinayetlerle değil.

Lütfen çocuklarınız zaten cinsel kimlikleri ile dünyaya geliyor. Yetiştirirken insanca kimlikle yetiştirin. Her çocuk farklı kişilikte doğar kişiliklerinin insanca oluşmasına destek olun. Güç korkak insanların savunma mekanizmasıdır. Korku ise size her tür yanlışın yasaklı köleliğini yaşatır.

Adam olmanın yolu kendi yaşadığın sevgiye saygı duymaktır.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!