KARAR ANI
Ekrem Karadağ

KARAR ANI

Bu içerik 1157 kez okundu.
Reklam

Kur’an’ı özgün okuyup anlayacak ve bunu bir bilimsel meslek olarak yürütecek insanların eğitileceği yer Kur’an kursları değildir, Kur’an kurslarıyla din öğretimi bir aldatmacadır. Bu kursların bazılarının amacı sömürüdür. Çocuk yaşlarda körpecik beyinlere Kur’an kursları öğretisi bahanesiyle ezbere ve anlamı verilmeden Kur’an Arapça öğretiliyor, bu yöntemle fakir aile çocukları Araplaştırılarak toplumun farklı bir kesimi ve kullanılmaya açık hale getiriliyor. Şeriat özlemi içindeki şahıslarca kutsal kitabı kendi emelleri doğrultusunda şekillendirip sonucundan yararlanıyorlar.

Şu acı gerçektir ki;

Din içerisindeki egemen güçler gerçekleri görmemizi bilmemizi istemiyor. Şüphe etmemizi ve soru sormamızı istemiyorlar. Düşünmeyi değil düşünmememizi istiyor, öğrenmemiz istenilmemektedir.

O halde iman düşünmek değil, düşünmeyi terk etmektir.

Bu nedenledir ki, Kur’an kursları, İmam hatip eğitimi, medrese okulları istekleri hiç bitmiyor. Ağızlarından salya akarcasına M. Kemal Atatürk’e saldırmalarının arkasında yatan gizli gerçek özgürlükleri kısıtlamak, aydınlığı kırmak, bilimsel ve çağdaş eğitimi yok etmek, körü körüne bağımlı ve bilgisiz toplum yetiştirmektir.

Din elden gidiyor kaygısı! Elbette çok önemli kaygıdır. Din elden gidiyor demek, başka bir tanımla dinde yutturmalara dayalı çıkarlar elden gidiyor demektir. Karanlık koyulaştıkça yalanlar birer gerçek diye alınır, satılır, böylesi ortamda bezirgânlar çok iş görür, karanlığın beli ışıkla da kırılınca bu çevreler telaşa başlar. Dinin elden gitmesi şarlatanlığı bu nedenledir.

Aydınlar yazarlar bu konuda hiçbir şey söylemiyorlar

İslam aydınları sus pus olmuşlar, İslam dini akıl ve mantık dini değil midir?

Tüm mesele olup olmamaktır.

Ya özgürce yaşam ya da din tacirlerinin kölesi olacağız bu yol ayrımıdır.

Kararı sizler verin…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı