ELVEDA GÜZEL VATANIM ELVEDA
Burcu Ertim

ELVEDA GÜZEL VATANIM ELVEDA

Bu içerik 1886 kez okundu.
Reklam

İçim bulandı, başım dönüyor. Yerler kan, kan, kan! Benim vücudumdan mı çıkıyor bunlar? Aman Allah’ım, aman Allah’ım! Yerler kan, kan, kan… Başım dönüyor, başım. Gözlerim karardı, kollarım uyuşmaya başlıyor. Kan tutar beni. Kimden çıkıyor bu kan? Kollarım, bacaklarım karıncalanıyor. Hissettiniz mi? Siz de hissettiniz mi?

Yaşım kaç benim? On altı? On altı mı? Annemi görüyorum, yaşım kaç benim? On altımdan sonra annemi görmedim hiç. Yaşım kaç benim? Annemi görüyorsam kaç yaşındayım ben?

Yirmi, yirmi mi? Yirmi olamaz. Yirmi nasıl olsun? Yirmimde fakültede değildim artık ben. Yirmi olamaz. Göremiyorum fakültemi. Son gün gidip vedalaşmıştık dostlarla. Hangi park orası? Tamam, tamam yirmi olabilirim o halde. Fakültem yok şurası da hatıralarımdaki park. Yirmi mi benim yaşım?

Yirmi de mi değil? Kaç o halde? Şu kravatlı adam, pek uzun değil ama omuzları çok geniş, sırtı da dimdik, güçlü, kuvvetli. Çok kuvvetli hani şu adam var ya ufak tefek olan. O mu? O, o! Hani ufak tefek olan. Küçücük, zarar gelmez ondan. Yok, yok çok güçlü, omuzları çok geniş. O adamı gördüğümde kaç yaşındaydım ben? Hani hani şu en ünlü yazımı yazmıştım? Bildiniz mi, hatırladınız mı? Beni görmeye gelmişti hani tebrik için? Sonra demişti, seni alalım buradan bak çok iyi bir yer biliyorum oraya git parlarsın demişti bana. Evet evet, sonra ben nereye gitmiştim? Hani kuru, kuraklık üç beş ev vardı da ben bir daha o büyük binalara, bir daha girmem demiştim. O adam çok seviyordu ama bizi değil mi? Kaç yaşında görmüştüm o adamı ben? Tekme mi? O da nereden çıktı? Yok, yok kafamı okşamıştı, yanlış hatırladınız…

Hayır, o yaşta da değilim ben öyle mi? Yaşım kaç benim? Hani iki sokak arasındaydık kimseler yoktu bi’ çocuk görmüştük. Hani genç, gencecik. Bir daha görmedik o çocuğu, n’oldu sonra ona? Hatırladınız mı? O yaşımda da mı değilim ben. Ohoo epey olmuş o zaman değil mi? Ha dostlar, dostlar?

Dostlar neredesiniz? Demir mi? Demir nereden çıktı şimdi canım? Demir değil beton değil karanlık değil. Evimdeyim ben şimdi, evimde. Günlerce çıkmamıştım n’olmuştu yahu? Unuttum. Sizi de arıyorum arıyorum açmıyorsunuz. Sıkıldım günlerce vallahi. Sonra çıktım, e tabi çıktım canım. Ne diye durayım evde o kadar gün?

Dostlar, dostlar bir müzik çalıyor şimdi. Hani çok dinliyorduk bir zamanlar. Bedava yahu bedava. Evet, evet, müzik. Şimdi duyamıyorum. Nerede? Nerede? Dostlarım, dostlarım ve müzik. Benden mi akıyor o kan? Hani ilk yazımı yazmıştım…

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı