SİT alanları!
Coşkun Özbucak

SİT alanları!

Bu içerik 1122 kez okundu.
Reklam

coşkun 1

Sosyal paylaşım sitesinde Erol Karaer’in yüksek gerilim direğinin SİT alanına nasıl dikildiğini sorgulayan bir paylaşımı var. Bu paylaşımda başlık olarak “ Tarihin dibine yüksek gerilim direği !!!” kullanmış. Direğin dikildiği yer Delikkaya Mahallesi Kral Mezarları ve Çağırcık Katası alanı. Birinci derecede SİT alanı! Soruyor Karaer ‘Bu izini nasıl veriyorlar?” diye! Uzunisa bölgesini yaşanmaz hale getiren çalışmalar için yörede toplantılar yapılmıştı ama bugün yaşananları o zamanlar göremediler. ‘Zarar vermez’ diyenler şimdi isyanda!

coşkun 2

Bir diğer paylaşım da İbrahim Dizman’dan! Kurul Kalesi’nin karşısının bir taş ocağı olarak oyulduğunu, hem de bir kaya mezarına kadar yaklaştığını vurguluyor ve isyan ediyor! Bu konuda  bir yazım olmuştu.

Haklılar! Dağ, dere, tepe talan ediliyor. Hepsi de ‘hizmet’ adına yapılıyor! Yapılanların yanlışlığına dikkat çekildiğinde de ‘Kalkınmaya karşı mısınız?’ diye abuk sabuk soru soruyorlar! Ülkenin elektriğe, taşa, betona, demire gereksinimi var da talan anlayışla elde edilenlere değil.

Yıllarca bu tür talana, yok edişle ilgili hukuksal ve fiili mücadele eden insanlarla birlikte oldum. Bu insanların yürekleri sızlıyor böyle görüntüleri gördüklerinde ama ‘izin’ verenlerin kılı bile kımıldamıyor! Onlarcası var yok ediş çalışmalarının ama bu iki örneği değerlendirmek bile yeterli. Bu yıkıma nasıl izin verildi? Dağ, dere, tepe gezen; turizm için çırpınan yöneticiler bunları görmüyor mu diye sormayacağım çünkü ‘izinler’ kendilerinin imzasıyla veriliyor!

Bu tür yok edişleri gördükçe belgeleyelim, paylaşalım ki, herkes neler olduğunu, nasıl olduğunu yakından bilsin. Böylece yeni duyarlılıklar oluşur.

Yanlışlara ses çıkarılmadığında ‘doğru’ yapıldığını sanıyorlar… O nedenle ses çıkaranlar çoğalmalı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!