Koruyamadınız, bari abartmayın!
Yusuf Can Erişen

Koruyamadınız, bari abartmayın!

Bu içerik 1604 kez okundu.
Reklam

            

                  Cezaevi kaçkını bir cani tarafından katledilen Ceren Özdemir arkadaşımızın acısı, pisi pisine öldürülmüş olmasının üzüntüsü ve onu koruyamamış olmanın utancı devam ediyor. Tabii acı ve üzüntü bizim, bu işin ayıbı ve günahı onu koruyamayanların üzerinde.

                  Ceren’in ölümünün üzerinden bir haftadan fazla zaman geçti. Olayın tek sevindirici yanı, firarından sonra hiç saklanmadan 3 gün boyunca Ordu sokaklarında gezen caninin, Ceren’i öldürdükten bir gün sonra yakalanmasıdır.

                  Tabi ihmaller zincirinin sonunda gerçekleşen bu cinayetin en dikkat çekici yanı; “polisin firardan haberdar edilmediği” yönündeki vahim iddiadır. Bu ne kadar doğrudur bilmiyoruz ama bu iddiayı en son bir milletvekilimiz de ortaya attı ancak tek bir yetkiliden cevap çıkmadı. Bu da olayın bir başka ayıbıdır.      

                  Eğer bu iddia doğru ise polisi haberdar etmeyen kişiler hakkında bir işlem yapıldı mı? Açığa alınan, hakkında soruşturma açılan var mı, bilmiyoruz. İddia doğru mu, onu da bilmiyoruz. Tek bilinen yetkililerin böylesi önemli ve vahim iddialar karşılığında dahi susmuş olmaları.

                  Bu daha su götürecek, çok kelle götürecektir, yazın bir yana.

                  Gelelim olayın diğer boyutuna. Bu vahşi cinayeti ve Ceren kızımızı tük Türkiye sahiplendi. Her kesimden tepkiler hala devam ediyor.

                  Ceren’i ve onun şahsında kadın cinayetlerini unutturmamak adına yapılanları da takdirle karşılıyorum. Ancak Ceren’in adını ölümsüzleştirmek için ortaya atılan fikir ve çalışmaları da takdirle karşılarken, abartılmamasını da söylemek gerek.

                  Bütün yaklaşımların samimi ve sıcak olduğuna inanıyorum ama Ceren’i yaşatmak istiyorsanız onun adını onun yaşamı ile özdeşleşen, sanat sevgisini de unutturmayacak yerlere vermelisiniz.

                  İnanıyorum ki Ceren de bunu isterdi. Onun ismini meydanlara vermeyin, onun ismini sanatla özdeşleştirin! Oralarda yaşatın. Çünkü Ceren’ler çoğaldıkça kadın cinayetleri önlenecektir.

                 

 

                  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!