Garip
Sevinç Erol

Garip

Bu içerik 1795 kez okundu.
Reklam

Gariptir insanoğlu,  aynı zamanda da doyumsuz.  Neleri gördü, nelerden kaçtı hayatta kendi kişiliğine  özgü. 

         Uçlarda yaşadı bir o kadar orta yolu bulayım derken kendi hayatından vaz geçti.  Kimi, desinlerde kaldı. Kimi, değmesinlerde.

         Yaşamanın özünü ya bencil ellerde yitirdik.  Ya da nefsimize esir eyledik.

 Bir kurban bulduk mu bizdeki iç dünya tertemiz oldu.  Hiç sormadık kendimize bu nefesi alırken, bu nefesi verirken en yakın ve en uzak, belki de hiç tanımadıkların senin toprakla bütünlüğüne götürecek.

         Hep bir koşturma, bir kovalama. Elimizde havaya uçmuş, yitirilmiş belki de yaşamlar. Ne için yaşadığımızı unuttuk. Neler için tükenip tüketiyoruz. Durup  düşünmedik.

Masum değiliz ama masumiyeti de kirletecek kadar acımasızız. Garip yaptık yeryüzünü. Nefislerimiz ve suçluluklarımız karmasında  hep birlikte yok etme çabasındayız.

 Komşun aç mı tok mu bir derdi mi var bir nebze de olsa yükünü nasıl hafifletiriz unuttuk. El alem ne eder; eldir, alemdir bize dokunmayan bin bir gece masalında yasasın olduk. Nerelerden nereye geldik.  Durmuyor, dinlenmiyor insanoğlunun egosu için var gücümüzü harcar olduk.

         “Bize neler oluyor?” demiyor. Hep suçlu bulma peşindeyiz.  Zannedersin suçlu ilan edilince sorun çözülür.  Oysa sadece zamanda öteleme yapıp  zamanın küllerinde  tozu dumana katmaktan bir adım öteye geçmez olduk.

Sorumluluk almak, kendinizi suca ortak etmek demek değildir. Sorumluluk almak, çözüm odaklı iyileştirici düşünmek demektir.  Neleri gözden kaçırdığımızı; neyi ekip, neyi biçtiğimizi fark etmek demektir.

Yaşam ortak bencilliklerde ortak oldu. Bizi biz yapan değerleri tufanlara kurban verdik.

Bir olup biz olmak vardı. Bizi biz yıkıyoruz, duvarları yine biz örüyoruz.

Azda olsa bir durup düşünmek lazım.  Bir mum yakıp  karanlığa tutmak, fark yaratmak lazım.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!