Geleceğimiz yok ediliyor!
Coşkun Özbucak

Geleceğimiz yok ediliyor!

Bu içerik 1015 kez okundu.
Reklam

ssss

Geleceğimiz yok ediliyor!

Çocuk, adı üzerinde… Geleceğe hazırlanan ve geleceği belirleyecek olan nesil! İnşaatın temeline, kolanlarına gösterilen özen ne ise, çocuğa gösterilen özen de öyle olmalı. Yarın yıkılmasın!
Gaziantep’te İŞİD tarafından yapılan katliam sonrası ‘çocuk canlı bomba’ gerçeği ile karşılaştık. Irak’ta da bir ‘çocuk canlı bomba’ yakalandı. Görüntüleri film izler gibi izledik!
Fidanlarımızı kötü toprağa dikiyoruz bile bile. Yarınlarımızı yok ediyoruz!
Çocuk, masumiyetin adı değil mi? Bu masumiyete ‘katliam’ yaptırılıyor! Nasıl kandırıyorlar, ‘beyinlerini yıkıyorlar’ bu çocukların? Ne adına, hangi eğitimle? Göreceği, yapacağı o kadar güzellikler varken hem kendisini hem de diğer insanları nasıl yok edebiliyor? Yani ‘insanlıktan’ nasıl çıkarılıyorlar? Çocuk nasıl canavarlaştırılabiliyor? Sorular çoğaltılabilir!
Geleceğimizi yok eden bu ‘politikaya’ karşı yapabileceklerimiz var. Kendimiz örnek oluyoruz. Kendi ‘canavarlığımızı’ çocuklara şırınga ediyoruz. Kullandığımız dil; ötekileştirici, düşmanlaştırıcı olunca çocuğun ‘canavarlaşmasına’ şaşmamak gerekir. Canavarın çocuğu – eğittiği de canavar olur!
Okulların açılmasına sayılı günler kaldı. İnsan hakları, demokrasi dersinin önemi ortaya çıkıyor. Öğretim yanında eğitimi öne çıkaran bir işleyişe acilen geçiş yapmak gerekir. Çocuklarımız bilimsel, laik, demokratik eğitimden uzaklaştırılıyor. Bu zamana kadar yaşananlar okullardaki eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha yüzümüze çarpıyor. Okullarda ‘sevgi’ aşılanmalı çocuklarımıza; paylaşmayı, farklılıkların olağan olduğu öğretilmeli. Tek tipçi zihniyetin sonu ‘katliamcı’ sayısını artırır.
12-13 yaşındaki bir çocuk, ölümü bile yorumlayamayan bir çocukta öldürme duygusu benliğini sarabiliyorsa ‘korkmak’ gerekir geleceğimizin durumundan!
Bir de bu ‘katliamları’ din adına yapılabilmesi de çok düşündürücü! Çocuklar bu dünyanın ‘cennetinden’ yararlanamadan ‘öbür dünya cennetine’ gitmeleri konusunda ‘ikna’ ediliyorlar!
Gaziantep’te katledilenlerin cenazesine saldıranlar olmuş. İşte kötü toprağa dikelen fidanlar böyle yetişiyor! Ötekileştirmenin, düşmanlaştırmanın sonucu!
Çocuklarımıza (geleceğimize) kıyılmasın! Buna izin vermeyelim. Çocuklar şeker de yiyebilsin!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!