SON BULANA KADAR
Sevinç Erol

SON BULANA KADAR

Bu içerik 1952 kez okundu.
Reklam

                                     

Yıl 2019 medeniyete ve insanlıkta sınıfta kaldık. Pırıl pırıl bir genç idealleri için hayat mücadelesi veriyor. Bir anne baba evlatlarının en güzel yıllarına tanıklık  etme hayaliyle  anı biriktiriyor çabasında  iken  bu hayaleri kana bulanıyor. Evladını evinin önünde yaşama veda edişine şahitlik  ediyor. Bir abla kardeşinin  kanlar içinde  ölümüne tanıklık ediyor.

         Dosyası kabarık firar etmiş akıl hastası  bir katil   elinde bıçak  gün boyu geziyor. Akşam geç bir saat değil,  en güvenli yerin evinin önü, ailenin yanı  bir can vahşice katlediliyor.  O bıçakla gün boyu  sehrin  sokaklarında elini kollunu sallaya salaya dolaşıyor.

 Yetemiyor onu yakalayan polis memurunu bıçaklıyor.  Ne hale geldik!... Bir başka canlının canını alma hakkı bir başka  insana verilmediği halde bunu hak  bilmek. Kendini sanal dünyanın garip oyunlarında zanneden akıl  hastası bir adamın tüyler ürpertici  itirafını yine kanımız donarak okuduk ve dinledik.Bu ilk olmayan insan cinayetlerinin, adı büyük kendi henüz yeni yeni gelişmekte olan nerdeyse herkesin birbirini tanıdığı güzelim memleketimde bir cinayet daha işlenip cinayet dosyalılarına ekleniyor.

Bir akıl hastası yarı açık ceza evine alınıyor. Cezaevi psikoloğu, sosyoloğu da dahil tüm yetkilileri firari mahkumu suç isleyene kadar bulamıyor. Melek gibi bir insan günahkâr bir katille karşı karşıya gelmemeliydi. Kafası atan eline geçirdiği geçiremediği  her şeyle bir başka insanın canını almamalıydı.  Bu hüküm insanoğlunun eline verilmemeli. Caydırıcı cezalar gözden geçirilmeli.

Bu cinayetin suçlusu bulundu deyip yeni cinayetler ve insan tacizlerine bir çözüm bulunmaliydı. Her kafadan yorum çıkana kadar ellerini taşın altına koymalıydı.  Bana dokunan yılan gün gelir sana da dokunuru unutmamalıydı. Toplum olarak  çok fırın ekmek yemeliyiz insan kalabilmek için.  Toplum olarak matematik profesörleri yetiştirip, çok para kazanma odaklı insan yetiştirene kadar insanca yaşamayı etrafımızdakilerin kusurunu bulana kadar etrafımızdakileri fark etmeliydik. Bir aile evine girerken masum evladın katledilişi yerine onun ülkesine kattığı başarıları anımsamalıydı.  Zırt pırt sınav sistemini değiştirene kadar empati kurmayı ögretmeliydik.

Velhasıl suçlu, suçu isleyen değildir sadece, bu ortamın oluşmasına  koşul hazırlayan herkes suçludur.  Keşke dememek için ben ne yaptım demeliydik.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!